Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Technicolour & Komatic. Seznamte se s pionýry nového liquid funku

Redakce

Redakce

28. 2. 2012

!Profil!Spojila je vášeň pro jazz, smysl pro detail a pár lahví vína. V hudbě jsou dokonale sladěni a do budoucna mají velké plány. TOPZINE.cz vám představuje drum’n’bass dvojku Technicolour & Komatic. Prvně jmenovaný navíc premiérově zahraje v Česku, a to 2. března v pražském klubu Roxy.

Technicolour & Komatic Zdroj: Spearhead Records

Technicolour, vlastním jménem Peter Rogers, pochází z jižního Londýna a elektronické hudbě se věnuje zhruba od roku 2002. Vydal pár tracků pod labelem Technique Recordings a nastartoval si tak úspěšnou sólovou kariéru.

Když ale jednou Peter řešil technický zádrhel při tvorbě nového tracku, hledal pomoc na svém oblíbeném internetovém fóru, kde se jeho úkolu náhodou zhostil Andy Powell z Bedfordu aka Komatic. Zanedlouho vznikl jejich první společný track Innervision a odstartoval tak jejich společnou hudební kariéru.


Technicolour & Komatic – Daydreamer

Není pochyb o tom, že pánové produkovali kvalitní hudbu i v rámci své sólové tvorby, jejich spoluprací ale začal vznikat jedinečný a osobitý liquid, který je dnes velmi vyhledávaný a jejich pecky hrají i mastři jako je High Contrast, LTJ Bukem nebo Fabio.

Jazz, soul a červené víno

Od roku 2008 tedy tvoří pánové spolu a dalo by se říct, že jejich spojení byl velmi úspěšný tah. „V hudbě jsme naprosto sladění. Když tvoříme ve studiu a hledáme správné tóny a melodie, stačí se pak na sebe podívat a oba víme, že je to ono!,“ vysvětluje Peter. Hrát spolu je prostě baví, a nejen to, jak Andy dodává: „Naše práce ve studiu někdy neskončí novým trackem, ale pořádnou ožíračkou.“

Podívejte se také na nejočekávanější D´n´B desky roku 2012

Za jejich souzněním totiž prý stojí hlavně vášeň pro jazz, soul a dobré červené víno. A díky tomu dnes vznikají skvělé a úspěšné tracky jako Daydreamer, Ever After nebo aktuální novinka The Glow. V jejich hudbě se odráží harmonie tónů, jež je pro liquid typická, a také velmi detailní zpracování, díky čemuž jsou jejich kousky osobité, kvalitní a někdy i návykové.

Když pocity vítězí nad technikou

Spolupráce Technicoloura a Komatica perfektně funguje také proto, že oba sdílí stejnou myšlenku vytvářet hudbu, která evokuje příjemné pocity a nálady, což se jim zatím daří, a také postoj příliš se nezabývat technickou stránkou věci, což je možná právě to, co je svedlo dohromady. Logicky je spojuje i stejný hudební vkus. Jejich oblíbenci drum’n’bassové scény jsou například High Contrast, Calibre nebo Logistics.


Technicolour & Komatic – The Glow

Dalším plusem talentovaných Angličanů je také to, že Peter je výborný zpěvák, a tak si sami obstarají i vokály, které jsou na poli liquid funku velmi žádané. Jeho hlas můžete slyšet například ve zmiňovaném tracku Daydreamer, který je jedním z jejich prvních společných počinů a zároveň jedním z nejúspěšnějších.

Shogun, Viper a další

V roce 2009 vydali pánové společný track Changeling, díky kterému se za podpory DJe Frictiona dostali ke spolupráce s nahrávacím labelem Shogun Audio, kde jak jistě víte, nevydávají žádní loseři.

Dnes se o ně nahrávací společnosti můžou poprat, a tak v následujících měsících chystají několik tracků a remixů pro Shogun Audio, Viper Records, Fokuz Recordings, Integral a Sperhead Records. Dále je můžete pravidelně slyšet na oblíbeném drumandbassovém rádiu Bassdrive a v neposlední řadě si můžete Technicoloura poslechnout živě již 2. března v klubu Roxy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Technicolour & Komatic. Seznamte se s pionýry nového liquid funku