Tchýně prý ohrožovala muže holí, tak ji za to ubil

Bulhar Rosen Dimitrov Mitkov, který letos v březnu v pražských Nuslích ubil a ukopal jedenaosmdesátiletou matku své přítelkyně, dnes u soudu řekl, že byl v době činu opilý. Když přišel domů, tchyně mu prý nadávala a “vystartovala” na něj s holí. Za vraždu provedenou zvlášť trýznivým způsobem mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

domaci_nasili_agresivita_konflikt_boj
ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

“Byl jsem v afektu,” tvrdil u pražského městského soudu lámanou češtinou šestatřicetiletý Mitkov s tím, že ženu udeřil do obličeje a třikrát do břicha. Na dotaz soudce, jak si tedy vysvětluje, že tchyně měla devastující poranění hlavy a trupu včetně zlomeniny krčního obratle a několika žeber, odpověděl “taky se sám divím”. Přiznal, že s napadenou ženou měl “trošku komplikovaný vztah”, chtěla prý, aby se s její dcerou rozešel.

S přítelkyní se prý několik dní před činem na rozchodu skutečně dohodli. Z bytu Na Jezerce se měl odstěhovat 30. března, až dostane výplatu. O tři dny dříve se však s kamarádem opil pivem a becherovkou a domů dorazil, když byla jeho družka v práci. Podle obžaloby napadl tchyni, která byla kvůli stáří a nemoci v podstatě imobilní, nejprve úderem rukou do obličeje, když seděla na posteli a opírala se o chodítko. Po úderu spadla na zem, kde ji Mitkov údajně opakovaně mlátil a kopal do obličeje, krku a hrudníku.

Matku své přítelkyně prý poté zakryl dekou a zanechal ji bez pomoci. “Poškozená přitom byla při vědomí, sténala a přes utrpěná těžká zranění několik desítek minut přežívala a vnímala bolest,” popsala státní zástupkyně Jana Murínová.

Žena prý nezemřela na místě jen díky sousedce, která přivolala záchranáře a policii. Zraněním však napadená podlehla bezprostředně po převozu do nemocnice.

Dcera ubité ženy dnes vypověděla, že se její matka s jejím přítelem hádali často, k fyzickým konfliktům prý ale mezi nimi nedocházelo. Za Mitkovem, který se během její řeči rozplakal, chodí na návštěvy do vazební věznice.

Autor ČTK

Tchýně prý ohrožovala muže holí, tak ji za to ubil
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*