Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Tchýně prý ohrožovala muže holí, tak ji za to ubil

ČTK

ČTK

11. 11. 2015

Bulhar Rosen Dimitrov Mitkov, který letos v březnu v pražských Nuslích ubil a ukopal jedenaosmdesátiletou matku své přítelkyně, dnes u soudu řekl, že byl v době činu opilý. Když přišel domů, tchyně mu prý nadávala a „vystartovala“ na něj s holí. Za vraždu provedenou zvlášť trýznivým způsobem mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

domaci_nasili_agresivita_konflikt_boj

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

„Byl jsem v afektu,“ tvrdil u pražského městského soudu lámanou češtinou šestatřicetiletý Mitkov s tím, že ženu udeřil do obličeje a třikrát do břicha. Na dotaz soudce, jak si tedy vysvětluje, že tchyně měla devastující poranění hlavy a trupu včetně zlomeniny krčního obratle a několika žeber, odpověděl „taky se sám divím“. Přiznal, že s napadenou ženou měl „trošku komplikovaný vztah“, chtěla prý, aby se s její dcerou rozešel.

S přítelkyní se prý několik dní před činem na rozchodu skutečně dohodli. Z bytu Na Jezerce se měl odstěhovat 30. března, až dostane výplatu. O tři dny dříve se však s kamarádem opil pivem a becherovkou a domů dorazil, když byla jeho družka v práci. Podle obžaloby napadl tchyni, která byla kvůli stáří a nemoci v podstatě imobilní, nejprve úderem rukou do obličeje, když seděla na posteli a opírala se o chodítko. Po úderu spadla na zem, kde ji Mitkov údajně opakovaně mlátil a kopal do obličeje, krku a hrudníku.

Matku své přítelkyně prý poté zakryl dekou a zanechal ji bez pomoci. „Poškozená přitom byla při vědomí, sténala a přes utrpěná těžká zranění několik desítek minut přežívala a vnímala bolest,“ popsala státní zástupkyně Jana Murínová.

Žena prý nezemřela na místě jen díky sousedce, která přivolala záchranáře a policii. Zraněním však napadená podlehla bezprostředně po převozu do nemocnice.

Dcera ubité ženy dnes vypověděla, že se její matka s jejím přítelem hádali často, k fyzickým konfliktům prý ale mezi nimi nedocházelo. Za Mitkovem, který se během její řeči rozplakal, chodí na návštěvy do vazební věznice.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tchýně prý ohrožovala muže holí, tak ji za to ubil