Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Taylor Swift: Zachránkyně country?

Blonďaté kudrnaté vlasy, líbezná tvářička, velká obliba country a slušně rozjetá kariéra už v mladém věku. Tím vším bychom mohli charakterizovat Taylor Swift, která slaví jeden úspěch za druhým, a to nejen na hudební scéně.

Zdroj: archiv

Taylor Swift, Zdroj: archiv

Taylor Swift se narodila roku 1989 ve státě Pensylvania. Hudbě se věnovala odmala a to především díky babičce, která byla operní pěvkyní a na mladičkou Taylor měla velký vliv. Později se jejím idolem stala zpěvačka LeAnn Rimes a právě v jejích šlépějích se rozhodla Taylor jít. Místo kariéry operní pěvkyně se rozhodla pro country a tomu se dosud věnuje.

Taylořina kariéra se začala rozvíjet už v deseti letech, kdy zpívala na různých veletrzích, festivalech a na dalších akcích. O dva roky později dostala svou první kytaru a začala psát písničky. Díky tomu, že vyrůstala se svými rodiči a bratrem na statku, měla ke country hodně blízko, a proto nebylo veliké překvapení, když se rozhodla právě tomuhle žánru věnovat.

Z počátku se setkávala s nechopením, protože nebylo moc obvyklé, aby se mladí lidé country věnovali. Taylor se ale nevzdala svého snu a právě její touha a talent zapříčinil to, že se tento hudební styl začal dostávat více do podvědomí mladší generace. Stala se novodobou průkopnici country a v současné době je nejoblíbenější country zpěvačkou.

Zdroj: wikipedie

Taylor Swift, Zdroj: wikipedie

První album pod názvem Taylor Swift vydala ve svých šestnácti letech. Zde se ukázala nejen jako dobrá zpěvačka, ale také skladatelka. Její debutová deska dostala řadu ocenění a Taylořiny písně začaly bořit hitparády.

Další deska přišla na řadu po dvou letech. Album Fearless vyšlo v roce 2008 a během prvního týdne se ho prodalo necelých 600 000, což byl obrovský úspěch. Stalo se nejlépe prodávaným albem ženské zpěvačky v roce 2009 a mělo spoustu pozitivních reakcí od známých hudebníků. Deska měla čtyři hity v top 10 a slavila jeden úspěch za druhým. V českých hitparádách tato blonďatá američanka zabodovala především se songem Lovestory.

Nutno podotknout, že na albu se často mísí country s popem. Taylor není čistokrevnou country zpěvačkou, věnuje se také popu. V Americe hraje spíše country, ovšem na evropských scénách ukazuje spíše svoji popovou tvář.

Tay není jen zpěvačka, textařka, kytaristka a hudební producentka. Prosadit se snažila i ve filmovém průmyslu. Zahrála si sebe samu ve filmu Hannah Montana. První velkou roli dostala ve filmu Na svatého Valentýna, který jde právě do českých kin. Po boku ostřílených herců, jakými jsou například Anne Hathaway, Jessica Alba, Julia Roberts či Ashton Kutcher, si Taylor užila svůj herecký debut a fanoušci se tak mohou těšit na Taylor nejen na pódiích, ale také na filmovém plátně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Taylor Swift: Zachránkyně country?