Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Tate Modern otevírá betonové nádrže. Stanou se platformou živého umění

Redakce

Redakce

8. 8. 2012

OBR: Tate Modern - The Tanks Skutečnost, že součástí moderního umění je i živé umění, potvrzuje otevření nových prostor londýnské Tate Modern, které se stanou výhradně místem pro projekci audiovizuálních děl, performance a eventy. Otevřeno je od 18. července.

OBR: Tate Modern - The Tanks

Zapojení průmyslového dědictví zpět do veřejného života je dnes velkým tématem. Zdroj: tate.org.uk

Londýnská galerie moderního umění Tate Modern je od roku 2000 umístěna v prostorách bývalé elektrárny, která ukončila svou činnost v roce 1981. Letos v létě byly její prostory rozšířeny o 3 bývalé kruhové nádrže na topný olej, které se nacházejí v podzemí. Dvě jsou přetvořeny ve výstavní  prostor, třetí nádrž slouží jako depozitář galerie.

Oživené průmyslové dědictví

Tyto nové výstavní prostory ještě více zvýrazňují industriální vyznění celé galerie, která se stala velmi populární mimo jiné i díky své jedinečné atmosféře, kterou právě průmyslový charakter prostor vytváří. Nově zpřístupněné betonové nádrže mají průměr 30 metrů a jsou hluboké 7 metrů. Prostor bude sloužit zejména k jednorázovým akcím – projekcím filmů, performancím a instalacím.

OBR: The Tanks - Art in Action

Jednorázová představení neodmyslitelně patří k současnému umění.

Tate Modern otevřela novou část budovy s názvem Tha Tanks v rámci patnáctitýdenního festivalu, který je i doprovodným kulturním programem k právě probíhajícím olympijským hrám. Program se jmenuje Art in Action a skládá se převážně z živého umění, tedy z hudebních i divadelních představení a dalších audiovizuálních eventů.

Kromě otevření The Tanks plánuje galerie další rozšíření svých prostor. Do roku 2016 by mělo vzniknout úplně nové křídlo budovy. Tím by se měla kapacita galerie zvýšit o více než polovinu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tate Modern otevírá betonové nádrže. Stanou se platformou živého umění