Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Taťána Kuchařová: Miss, Miss a ještě jednou Miss

Linda Zikmundová

Linda Zikmundová

23. 2. 2010

Taťána KuchařováKdyž jako devatenáctiletá získala titul Miss České republiky, bylo jí jasné, že se její život změní. Rozhodně ale nečekala, že získá další korunku pro nejkrásnější dívku, a ani že se do soutěže Miss ČR znovu vrátí, a to v naprosto odlišné roli.

zdroj: oficiální Stránky Taťány Kuchařové

zdroj: archív Taťány Kuchařové

Přestože se často o Taťáně Kuchařové mluví a píše jako o rodačce z Opočna, ve skutečnosti se narodila v Trnavě na Slovensku. Její rodiče se rozvedli a Táňu posléze adoptoval druhý manžel její matky. Z druhého manželství také pochází Tánina mladší sestra Livia, která je talentovaná zpěvačka. V roce 2006 Táňu během studia na gymnáziu matka přihlásila do soutěže Miss České republiky, kterou jako horká favoritka vyhrála.

Taťána na Miss ČR doslova zvítězila, kde mohla. Získala totiž také titul Miss Moravia v semifinále soutěže, dále titul Miss Sahara během soustředění miss a v samotném finále obdržela kromě hlavního titulu také ocenění Miss posluchačů, Miss Elegance a Miss Sympatie. V září roku 2006 odjela jako zástupkyně České republiky na mezinárodní soutěž Miss World, která se konala ve Varšavě. Její šance byly od začátku vysoké, přestože na volbu vítězky má vliv zejména politika a konkurence celkem sto čtyř dívek je vysoká. Táňa získala druhé místo v doprovodné soutěži Miss Bikiny, šesté místo jako Miss Designer, kde zabodovala se šaty Hany Havelkové, a nakonec získala i titul Miss World jako první Češka v historii.

zdroj: miss-cr.cz

zdroj: miss-cr.cz

Další rok plnila povinnosti světové královny krásy. Účastnila se mnoha charitativních akcí a módních přehlídek, otevírání nemocnic, předávání světových cen nebo například vítání nového roku v Číně. Byla také častým hostem televizních talk show a setkala se i se světovými politiky. K dispozici dostala byt v Londýně, ale většinu tohoto roku strávila na cestách. Přesto stačila odmaturovat a nastoupila na Vysokou školu mezinárodních vztahů a veřejné správy, kde dosud studuje. V budoucnu by se ráda věnovala diplomacii.

Kvůli své výšce 177 cm a žensky tvarované postavě pracuje spíše jako fotomodelka a tvář reklamních kampaní. Od roku 2008 zastupuje firmu Klenoty Aurum, pro které navrhla také vlastní kolekci šperků. Ve stejném roce se stala patronkou Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci, která zajišťuje pomoc zdravotně, sociálně či ekonomicky znevýhodněným jedincům či skupinám na území České republiky i v zahraničí. Zaměřuje se zejména na pomoc seniorům. Táňa Kuchařová se účastní nejen vlastních charitativních projektů, ale podporuje i projekty Terezy Maxové a Heleny Houdové a dalších.

V roce 2009 odkoupila společnost Central Group soutěž Miss ČR od původního vlastníka. Noví majitelé pak do čela dosadili právě Táňu Kuchařovou, která je v současnosti prezidentkou této soutěže. Pokud jde o soukromý život, dva roky se objevovala po boku kontroverzního pražského radního Milana Richtera. Jejím posledním objevem je americký model Lane Carlson. Nedávno také nafotila editorial pro prestižní fashion magazín Zink.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Taťána Kuchařová: Miss, Miss a ještě jednou Miss