Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Tata Bojs vás provedou nanosvětem. Nová scéna opět experimentuje

Eva Síčová

Eva Síčová

27. 11. 2011

FOTO: NanopolisJedinečná kombinace hudby, tance, obrazu a fyzikálně-chemických experimentů vás přenese do světa deset na mínus devátou metru, do nanoprostoru. Novinkou vás provede skupina Tata Bojs.

FOTO: Nanopolis

Nanopolis spojí hudbu, tanec a obraz Zdroj: youtube.com

Vstoupíte-li do nanosvěta, nemůžete si být nikdy jistí, zda vše bude fungovat, jak jste zvyklí. Vše se kolem mění, vztahy i struktura světa, a vám nezbývá než sledovat, co to udělá s vámi. Čeká vás nová kvalita, kterou tvůrci pokouší.

Čtěte také: Oblíbený britský komik přijede do Prahy

Ojedinělý projekt uvede Nová scéna v pondělí 12. prosince. Můžete si zodpovědět otázku, zda bude mít i náš život díky nanotechnologiím novou kvalitu.

Nanotechnologie se řadí k jedněm z nejčastěji diskutovaným technologiím současnosti. Jako nanotechnologie se obecně označuje vědní obor výzkumu a vývoje, který se zabývá cíleným vytvářením a využíváním struktur materiálů v měřítku několika nanometrů. Konstrukčními prvky nanotechnologie jsou molekuly a dokonce i samotné atomy.

Nanoexpedice nás proměňuje a je na nás, jak a co budeme v tomto novém prostoru vidět a jak budeme sami viděni. Hudebním doprovodem vzrušujícího prostředí nebude nikdo jiný, než nanoskupina Tata Bojs, kterou po letech doplní Klára Nemravová.

Dekka Dancers oživí choreografii Tomáše Rychetského, Davida Stránského a Magdalény Rellichové. Představení vzniklo v rámci mezinárodního projektu Immersion in the Science Worlds through the Arts a provází ho od 1. listopadu do 31. prosince stejnojmenná umělecká výstava v prostorách Nové scény.

Nanověda ve foyer Nové scény

Autoři nainstalovali výstavu přímo do vestibulu Nové scény a prostor se proměnil v laboratoř plnou uměleckých děl, ve které fyziku a chemii nanoprostoru vnímáte všemi smysly. Výstava je přístupná návštěvníkům od 9 hodin ráno (v sobotu od 11 hodin) až do půlnoci.

Noc v Nanopolis

Nová scéna

Kdy: pondělí 12. prosince od 19:00

Za kolik: 60–680 Kč

Hudba: Tata Bojs a Petr Cígler
Choreografie: Tomáš Rychetský, David Stránský, Magdaléna Rellichová
Vědecká animace: Petr Slavíček, Petr Holzhauser, Petr Cígler, David Lukáš, Pavel Pokorný
Scénář a dramaturgie: Tomáš Žižka, Uskupení Tesla

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tata Bojs vás provedou nanosvětem. Nová scéna opět experimentuje