Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tata Bojs v Praze pokřtili Ležatou Osmičku „spešl“ koncertem

Marie Baladová

Marie Baladová

27. 10. 2011

Praha zažila v úterý 25. října očekávaný koncert z turné Ležatá Osmička kapely Tata Bojs. Došlo na vše: křest desky, projekce, tanečníky, Vladimira 518, levitující kouli a dlouhý a neúnavný playlist.

Tata Bojs křtili v Praze Ležatou Osmičku Foto: Martin Tejkal, Topzine.cz

Na koncert do basketbalové haly dorazilo kolem tří tisíc lidí, kteří halu zaplnili doslova až ke stropu. Nedočkavce potěšila předkapela Longital a na samotný koncert všechny skvěle naladili energičtí Sunflower Caravan, kteří nejen že vědí jak oslnit i jako předkapela, ale také jim to na větším pódiu vážně moc slušelo.

Levitující objekty, kam se podíváš

Pak už hala potemněla a zazněl hlas Milana Caise: „Nebudeme se opakovat.“ Čtyři kužely světla z baterek a pak už konečně ležatá osmička na obří obrazovce uvedly koncert jak jinak než písní Progresivní. Pozitivní energie a oboustranná radost publika i muzikantů by se daly krájet.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/tata-bojs-25-10-11/]

Bez audiovizuální show si koncert Tata Bojs lze jen těžko představit. Nicméně pokrok jde dál a s ním ruku v ruce i chlapci z Prahy 6. Na Letnou si mimo jiné přivezli i obří levitující kouli s dalšími projekcemi, která budila velice futuristický a zároveň příhodně odlehčený dojem. Při skladbě Filmařská si na publikum dokonce vytáhli i vlastní kameru.

Čtěte také rozhovor s Tata Bojs o Ležaté osmičce

Dostalo se na všechny skladby z nového alba. Na koncertě nechyběl ani Vladimír 518, který si přišel zarapovat na premiéru písně Světová. Vladimír a Cais byli až zvláštně stylová dvojice, ikdyž je jeden o hlavu vyšší a druhý o pěveckou třídu výš. Svých hvězdných pár minut si přišli užít i sympatičtí Clarinet Factory, kteří mají na svědomí skladbu Písmenková.

Když se křtí světlem

Jak bylo již dříve předestřeno, došlo i na křest desky. Pozor, na šampaňské už nikdo není zvědavý. V Praze křtíme desky světlem! Je až překvapivě působivé, když kapela společně zvedne CD do vzduchu, to prošpikuje spousta světelných paprsků a Milan Cais za bouřlivých ovací do mikrofonu zvolá: „Křtíme tě světlem. Dělej všem nekonečnou radost, jakou jsi dělalo nám po celé čtyři roky, co jsme tě připravovali.“

Připočítejme podařeně vtipné a moderní taneční kreace Dekka Dancers, Mardošův hlas, staré osvědčené hitovky a vzduchem létající Caisovy paličky a není divu, že publikum propuklo v davovou hysterii, když kapela poprvé zmizela do zákulisí. Přídavek byl samozřejmou náplastí na to, že už je vlastně po všem.

Tata Bojs se na pražský koncert dlouho připravovali a bylo na nich znát napětí, očekávání, úleva a hlavně ta zmiňovaná radost. Zkrátka to byla zasloužená párty od začátku do konce. Při tomhle pohledu na spokojené a vyčerpané pány muzikanty nezbývá, než si přát, aby nám i sobě dělali takovouhle radost pořád.

Tata Bojs

25.10.2011
Hala Letná, Praha

Délka koncertu: 180 minut

+ nápadité doprovodné prvky
+ hosté
+ dlouhý playlist

– strašlivé vedro v hale
– dlouhé fronty na pivo

Hodnocení: 90%

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tata Bojs v Praze pokřtili Ležatou Osmičku „spešl“ koncertem