×
TOPZINE.cz

Tata Bojs v červnu vydají nekonečnou desku. První singl alba už hrají na Majálesech

FOTO: Tata Bojs
Skupina Tata Bojs Zdroj: tatabojs.cz

Novou desku chystá tuzemská kapela Tata Bojs. Novinka má vyjít 6. června u Supraphonu. Titul desky bude prý tvořit pouze matematický symbol nekonečna, ale sami Tata Bojs novinku nazývají Ležatá osmička.

FOTO: Tata Bojs
Skupina Tata Bojs, Zdroj: tatabojs.cz

Kapela oznámila, že v současné době přípravy nového alba vrcholí. Tata Bojs natáčí ve studiích Sono a Gui-tón. Podle bubeníka a zpěváka Milana Caise nahrává kapela netradičně naživo –  všechny nástroje najednou. Kromě čtveřice stálých členů se na albu prý objeví také soubor Clarinet Factory, komorní orchestr Parťákovy smyčce a raper Vladimír 518.

První ochutnávkou z desky bude singl Opakovaní, který vyjde už 16. května. Některé nové písně už hrají Tata Bojs i na koncertech, například na právě probíhajícím cyklu Majálesů v Hradci Králové, Brně, Praze a Plzni.

Ležatá osmička vyjde po dlouhých čtyřech letech od vydání poslední řadové desky Tata Bojs, nazvané Kluci kde ste? O rok později, v roce 2008, kapela vydala také bestofku jménem Smetana. Na ní kapela přehrála své starší písně s americko-korejským Ahn Triem.

Tata Bojs vznikli už v roce 1988, kdy spolužáci Milan Cais (bicí) a Marek Huňát (alias Mardoša; baskytara) dostali na základní škole nápad založit kapelu. Největšího úspěchu dosáhli Tata Bojs s koncepční deskou Nanoalbum, za kterou získali v roce 2004 čtyři Anděly. Příběh, který propojuje jednotlivé písně Nanoalba, vyšel také jako kniha Nanobook.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..