Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tata Bojs u snídaně představili podobu turné Ležatá Osmička

Marie Baladová

Marie Baladová

27. 9. 2011

Milan Cais představuje podobu Ležatá Osmička TourTata Bojs odhalili podobu jejich turné k novému albu Ležatá Osmička v prostorách Creative Gate v Praze. Moderní scéna, nabitý playlist, spousta hostů a možná i nějaké to překvapení čekají na všechny fanoušky této kapely.

Milan Cais představuje podobu Ležatá Osmička Tour

Milan Cais a jeho nadšení pro nové turné, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Někdo potřebuje velké tiskové konference, někdo je radši nepořádá vůbec. Tata Bojs to dělají tak, že pozvou pár novinářů na snídani, nalejí jim kafe a roztomile ťukají do notebooku, který je vůbec neposlouchá, a nadšeně vyprávějí o tom, jak jejich turné Ležatá Osmička bude vypadat. A už jen ze zapáleného vyprávění a gestikulace Milana Caise je poznat, že se jak kapela, tak fanoušci, mají rozhodně na co těšit.

Čtěte také rozhovor s Tata Bojs o natáčení alba Ležatá osmička

Patnáct českých a šest slovenských zastávek naznačuje, že půjde o turné pro Tata Bojs nezvykle velké. „My jsme byli vždy zvyklí hrát maximálně tak dva koncerty za sebou, jak budeme zvládat třeba pět, to nevíme,“ poznamenal Cais. Během celého turné se s nimi na pódiu prostřídá několik hostů, mezi které budou patřit Sunflower Caravan, LUS3, Republic of Two a Longital.

Letná zažije speciální Ležatou Osmičku

Každá zastávka na turné se dočká vizuálně zajímavé scény. Vrcholem ale bude koncert v Praze na Letné, kam s sebou Tatáči přivezou audio-vizuální stage s technickými vymoženostmi jako levitující koule nebo létající oko, které bude snímat diváky pěkně z blízka a promítat je na pódium.

Praha se může těšit i na dvojitý support v podobě Sunflower Caravan a Longital. Na pódiu by se měli objevit i Clarinet Factory a dokonce i samotný Vladimír 518. Taneční doprovod budou dělat členové skupiny Dekka Dance, kteří se představili již v klipu k Opakování.

Milan Cais, Mardoša a Michal Máka na snídani s novináři

V příjemně dlouhém playlistu se objeví valná většina skladeb z nového alba, osvědčené hity, ale i starší vykopávky v novém hávu. Kapela zvažuje i veřejné hlasování na Facebooku o tom, kterou z vykopávek si fanoušci přejí slyšet nejvíce.

Turné začíná 6.října v Brně na Flédě. 25. října se pak uskuteční očekávaný pražský koncert a 2. prosince dojede do poslední zastávky. Ceny vstupenek se v předprodeji pohybují mezi 220 až 290 Kč, na koncert v Praze pak 350 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tata Bojs u snídaně představili podobu turné Ležatá Osmička