Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tarja Turunen přijíždí do Čech na dva koncerty. Do Ostravy a Prahy

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

20. 9. 2010

!Vstupenky!Jen málokdo tušil, že Tarja Turunen bude po odchodu ze skupiny, která ji proslavila, sklízet pomalu větší ovace než skupina sama. Ale je to tady… Zatímco debaty o Nightwish pomalu utichly, Tarjino jméno zdobí čestná místa plakátů letních festivalů, po obrovském úspěchu My Winter Storm vydává nové album a mění se místa konání koncertů z důvodů nedostatečné kapacity sálů.

Tarja promofoto 2010, Zdroj: tarja-whatliesbeneath.com

Tarja promofoto 2010, Zdroj: tarja-whatliesbeneath.com

Poté co Tarja opustila Nightwish, vrhla se na sólovou dráhu, která mimo spolupráce s jinými zajímavými interprety zahrnuje tři řadová alba; Henkäys Ikuisuudesta (2006), úspěšné My Winter Storm (2007), kterým si vysloužila onen velmi často užívaný přídomek zimní či ledová královna a poslední kýžené album What Lies Beneath, ze kterého tuzemskému publiku přichystala malou ochutnávku v podobě několika skladeb na koncertě na festivalu Masters of Rock.

>>> Koupit vstupenky do Prahy nebo do Ostravy za 590 korun zde. <<<

Antonín Dvořák pro Tarju. Nebo Tarja pro něj?

Tento koncert byl zajímavý ještě v jednom směru. Tarja si na úvod připravila árii z Rusalky, kterou poctivě nacvičovala celý týden před vystoupením se zlínskou filharmonií.

Nové album mimo mistrovských skladeb zahrnuje nečekaně cover skupiny Whitesnake, píseň Still of the Night. Tato píseň se na albu objevila stejně nečekaně jako hit Poison původně od Alice Coopera na tom předešlém. Poison má ovšem svou dohru: Tarja vystoupí v listopadu s Alicem v německém Bambergu. Dalším zajímavým projektem je její spolupráce se skupinou Scorpions, kdy Tarja doplnila Klause Meineho na poslední desce druhým zpěvem, konkrétně na písni The Good Die Young.

Vstupenky na koncerty do Prahy i do Ostravy

Celosvětové turné k podpoře desky What Lies Beneath zahrnuje znovu Českou republiku hned dvakrát. Poprvé svou návštěvou poctí 7. října Ostravu (Poruba, Zimní Stadion Sareza) a den poté Prahu (KC Vltavská). Lístky jsou již v prodeji a jejich současná cena je 590 korun, koupit je můžete online zde.

Tak neváhejte a jděte se podívat na to, jakou hudební bouři dovede metalová královna rozpoutat, máte se na co těšit!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tarja Turunen přijíždí do Čech na dva koncerty. Do Ostravy a Prahy