Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tarja Turunen odstartuje světové turné v České republice. Zahraje v Olomouci

Redakce

Redakce

7. 4. 2013

Olomouc se poslední dobou stává městem, kde koncertují rockové legendy. Na podzim sem dorazí zpěvačka Tarja Turunenová v rámci festivalu Rocková Olomouc. Metalová královna však není jedinou hvězdou, která na severu Moravy letos vystoupí.

FOTO: Tarja Turunen

Tarja Turunen, Zdroj: Universal Music

Tarja Turunenová 17. října v Olomouci odstartuje své světové turné, které bude pokračovat do Německa. Hanácká metropole bude jediným městem v ČR, kde metalová legenda vystoupí. Byla to dokonce sama Tarja, která Olomouc ke koncertu vybrala.

„Iniciativa zahrát si tady vyšla od Tarji Turunenové. Zná se totiž s jedním z členů skupiny Yes, která u nás na festivalu také hrála a začínala tu dokonce světové turné,“ prozradil Josef Kořenek z pořádající agentury Petarda Production.

„Od nich se Tarja dozvěděla, že Olomouc je pro takový koncert skvělá a jejich koncertní šňůra pak byla úspěšná. Přála si proto odstartovat své světové turné na podzim právě tady,“ dodává Kořenek.

Letos počtvrté v ČR

Bývalá členka finských Nigtwish se tak zařadí mezi kapely zvučných jmen, které ve městě už vystoupily. Uriah Heep, Status Quo, Yes nebo Deep Purple, ti všichni už se na Rockové Olomouci v minulých letech představili.

Kromě rockového koncertu má zpěvačku v plánu v České republice ještě tři speciální koncerty s filharmonií, o nichž jste se u nás mohli dočíst minulý měsíc.

Tajný host

Pořadatelé Rockové Olomouce však nechtějí usnout na vavřínech. V jednání je další rocková legenda, která by zde mohla na podzim vystoupit. Pořadatelé však naznačili jen, že se jedná o natolik vážené hosty, že by avizovaný koncert mohl naplnit kapacitu fotbalového stadionu.

Jedinou indicii, kterou natěšeným fanouškům pořadatelé dali, je, že interpret osloví hlavně generaci pětačtyřicátníků a starší.

Na mlčení pořadatelů se podepsala asi i pověrčivost. Smůla už letos zmařila dohodu se Stingem nebo ZZ Top, kteří stáli před podpisem smlouvy. Nakonec však do Olomouce ani jeden ze jmenovaných nedorazí. Kdo se olomouckým fanouškům představí, tak zůstává prozatím tajné.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tarja Turunen odstartuje světové turné v České republice. Zahraje v Olomouci