×
TOPZINE.cz

Tarja Turunen míří na koncerty do České republiky s projektem Beauty and the Beat

FOTO: Tarja Turunen
Tarja Turunen, Zdroj: Universal Music

Ex-frontwoman skupiny Nightwish Tarja Turunen a bubeník Mike Terrana společně vyráží na turné pod hlavičkou Beauty and the Beat. Šňůra nemine ani Českou republiku, zastaví se zde hned čtyřikrát.

Tarja Turunen, Zdroj: Universal Music

Mike Terrana se zpěvačkou spolupracoval již dříve, a to na jejím posledním řadovém albu What Lies Beneath. K duu se přidá zlínská filharmonie Bohuslava Martinů, kterou bude dirigovat jeden z nejzajímavějších a nejvšestrannějších dirigentů své generace Walter Attanasi.  Tuto kombinaci navíc doplní pěvecký sbor Masarykovy University Brno pod vedením sbormistra MgA. Michala Vajdy.

Vystoupení se pochopitelně bude skládat z Tarjiny sólové tvorby, nemůže vynechat ani několik songů skupiny Nightwish, které se od ní již automaticky očekávají. Navíc je slibováno i několik cover verzí notoricky známých rockových songů a písně z muzikálů.

Na druhou stranu se Tarja Turunen již dávno neprezentuje jako ortodoxní metalová zpěvačka, proto, a také kvůli doprovodné filharmonii bude večer protkán i známými melodiemi klasické hudby.

Série českých koncertů proběhne mezi 4. a 6. dubnem ve zlínském Kongresovém centru a poté 7. dubna v pražském Kongresovém centru. První dva zlínské termíny se podařilo vyprodat, a tak byl přidán i třetí. Jelikož se vyprodání, podle informací pořádající agentury, blíží i třetí termín, byla na všechny tři dny přidána další místa k sezení. Lístky, které se pohybují v cenové relaci 690 – 1290 korun, jsou tedy stále ještě k dostání v předprodeji.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..