Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tanya Tagaq, původem z etnika Inuitů, zazpívá a Akropoli

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

25. 4. 2010

tagaq1!Vstupenky!Tanya Tagaq, nejznámější a nejobdivovanější inuitská umělkyně, jejíž kořeny sahají do místa v Kanadě zvaného Nunavut (Náš domov), vystoupí v pražském Paláci Akropolis 18. května. Do našeho hlavního města ji přivedl další ročník Respect festivalu.

Inuitka Tanya Tagaq ukáže své emoce v Paláci Akropolis, Zdroj: Oficiální stránky zpěvačky

Inuitka Tanya Tagaq ukáže své emoce v Paláci Akropolis, Zdroj: archiv

Inuitka Tanya Tagaq přináší ve své hudbě něco, s čím se u nás jednoduše nesetkáte. Její způsob vychází z původních kořenů a přináší tak nám, Evropanům, extrémní zážitek. Že Tanya není obyčejnou vokální zpěvačkou poznáte během prvních několika vteřin poslechu. Její jedinečný, futuristicky znějící hrdelní zpěv doprovází jen elektronické zvuky a cello. Někdy ale méně znamená více.

>>> Koupit vstupenky od 300 korun zde <<<

Podmínky, ve kterých Inuité žijí, jsou stejně tak extrémní a neobvyklé jako jejich hudební projev. Při poslechu každé skladby se cítíte jako na vlně, která vás unáší. Občas se vám i může zdát, že se jedná o nádherné zvukové vyjádření emocí a v projevu přestanete hledat jakoukoliv melodii či návaznost. Ale to ani nemusíte, protože ona si vás po chvíli opět najde sama, především v doprovázejících smyčcích.

Nejen poslech, ale především požitek

Citově silné, propracované kompozice, razance, neobvyklé zvuky, místy až srdcervoucí cello, tempo, které vás vezme s sebou na vzrušující výpravu bez pravidel. Silný zážitek v každé vteřině, skoro až halucinogenní pocity bez souvislosti s realitou. Přesně o tom bude koncert v Paláci Akropolis, kde s Tanyou prožijete další z jejích vypjatých příběhů. Nezapomeňte, 18. května, lístky jsou ke koupi online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tanya Tagaq, původem z etnika Inuitů, zazpívá a Akropoli