Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Taneční skupina 420PEOPLE na Nové scéně opět se vzácnými hosty

Redakce

Redakce

18. 1. 2011

FOTO: 420PEOPLERenomovaná taneční skupina 420PEOPLE se opět představila na Nové scéně Národního divadla. Volné pokračování loňského projektu Zaměřeni na detail +HOST se uskutečnilo v pondělí 17. ledna. Tato nová produkce Zaměřeni na detail 2 již tradičně slibuje kvalitní představení současného tance. Vzácnými hosty byli tentokrát Michael Schumacher a Kenzo Kusuda.

FOTO: 420PEOPLE

420PEOPLE - Zaměřeni na detail 2 Zdroj: Novascena.cz

Ve volném pokračování spíše komorního večera Zaměřeni na detail +HOST, ve kterém loni hostovali izraelská tanečnice Talia Paz a Brazilec Samir Calixto, účinkují jak stálice souboru 420PEOPLE Nataša Novotná a Václav Kuneš, tak jejich významní zahraniční hosté.

Mistr improvizace Michael Schumacher, který na Nové scéně se souborem 420PEOPLE již vystupoval v představení Affordance, zde tentokrát uvedl svou Biology Session Nr.10. Naopak poprvé se pražskému publiku představil choreograf a tanečník japonského původu žijící v Nizozemí Kenzo Kusuda. Ten zde nabídl divácky velice oblíbený duet s názvem Moisture Rocket inspirovaný japonskou legendou svého mládí – legendou o mistru Michizanovi a jeho létající švestce.

FOTO: 420PEOPLE

420 PEOPLE - Zameřeni na detail 2, Zdroj: Novascena.cz

Intimní atmosféru podtrhlo Sacrebleu Nataši Novotné, o kontrastní element večera se postaralo jediné trio představení Golden Crock Václava Kuneše, jehož hlavním tématem jsou proměny.

I tentokrát bylo zaostřeno na detail. Sólová výpověď tanečníka, preciznost pohybového slovníku, nuance vtipu, choreografický záměr a improvizace fungují jako koření celého večera.

420PEOPLE – Zaměřeni na detail 2

Nová scéna ND

Václav Kuneš: Golden Crock

Michael Schumacher: Biology Session Nr. 10

Nataša Novotná: Sacrebleu

Kenzo Kusuda: Moisture Rocket

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Taneční skupina 420PEOPLE na Nové scéně opět se vzácnými hosty