Menu
TOPZINE.cz
Krása

Tanec: Tři v jednom

Redakce

Redakce

8. 9. 2010

Co většina dnešních mužů od žen požaduje? Chtějí, aby byly krásné, pohodové a hlavně, aby měly sexappeal. A na co se většina žen ptá? Ptají se, jakým způsobem mají této kombinace dosáhnout… Milé ženy a dívky, existuje způsob, který nabízí veškeré tyto vlastnosti v jednom balíčku. Jde o tanec, ať už jakýkoliv.

Zdroj: lehrerdance.org

Diety jsou na nic

Téměř každá z žen se někdy pokusila držet diety, užívat různé přípravky na hubnutí, trápit se hladem a postupně se tak měnila v neurotičku, věčně nespokojenou se svojí postavou a celkovým vzezřením. Chceme být totiž krásné bez práce, a to pokud možno při sledování televize nebo vysedávání na kávičkách. Přiznejme si – moc to nefunguje…

Samozřejmě každý dietolog či poradce pro zdravou výživu, ale také každá zdravě uvažující maminka, nám řekne: „Chce to pohyb!“.

Mají pravdu. Pohyb je nezbytnou součástí pro správné spalování. A chceme-li tělo formovat způsobem, který zapojí veškeré svalstvo, výborně se u něj zapotíme a může být při něm dokonce i zábava, zvolme ten z nejpřirozenějších!

Zdroj: xiongdudu.com

Tanec napříč historií

Tanec byl již od pradávna prostředkem, jímž lidé projevovali své pocity a vyjadřovali se jím místo řeči. V pravěku to byly především lovecké, bojovné a pohřební tance, kterými lidé ucítvali nadpřirozené síly a přinášeli jim tak oběti, aby si získali jejich přízeň. V průběhu dalších období se tanec různě měnil, a tak i jeho význam.

Začal se využívat při náboženských obřadech, dvorních slavnostech, vznikl také lidový tanec.  Stal se téměř až posedlostí a nezbytnou součástí všech ceremoniálů, oslav a slavnostních projevů. Lidé jím mohli projevovat své pocity, nadšení, smutek, ale také jej využívali při flirtování a navazování vztahů.

Zdroj: telaviv-fever.com

Endorfin a sexappeal

Duch tance se naštěstí dochoval až do současné doby a všichni, bez ohledu na fyzickou konstituci, věk, hudební sluch či pohybové nadání, se jemu mohou věnovat. Kouzlo spojení hudby s příjemným pohybem vyvolává nejen formování krásné postavy, ale také uvolňování endorfinů (hormonů štěstí). Během tance a i po něm se cítíme svěžejší a nabitější. Navíc, podaří-li se nám si tanec náležitě užívat, má schopnost dodávat daleko větší míru sexappealu.

Ženy, které se aktivně věnují tanci, umějí lépe používat své tělo. Už jen z jejich postoje či chůze vyzařuje vyšší sebevědomí a uvolněnost. Máte-li tedy chuť se nějak takto cítit, mrkněte se s námi v dalším díle článku na různé druhy tance a možná mezi nimi naleznete i ten svůj…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tanec: Tři v jednom