Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Talentovaný pan Jude Law ve Varech

Jude Law je bezesporu jedna z nejočekávanějších a nejcharismatičtějších hvězd letošního festivalu v Karlových Varech. Protože mám Judea Lawa (platonicky) ráda, rozhodla jsem se, že vyvinu všechnu svou snahu na to, abych postávala poblíž jeho příjezdu k hotelu Pupp, k hotelu Thermal, do Velkého sálu hotelu Thermal… Prostě všude, kam se dostanu.

Britský herec Jude Law, Zdroj: kviff.com

Během neděle jsem ve Varech zahlédla několik chlapců, mladších i starších, s kloboučkem na hlavě, někteří měli i tričko s nápisem JAZZ. Připomínali mi Dickieho Greenfielda, postavu z filmu Talentovaný pan Ripley, která Judu Lawovi přinesla v roce 2000 nominaci na Oscara. Tento skvělý film se promítal v sekci Zvláštní uvedení, ve Velkém sále hotelu Thermal hned druhý den v pondělí od 22:30. Ale nepředbíhejme.

Přichází Jude Law…

Do Karlových Varů, konkrétně ke grandhotelu Pupp, přijel Jude Law v neděli kolem desáté večer. Čekal na něj prezident festivalu Jiří Bartoška, davy fotografů, novinářů a samozřejmě fanoušků. Poté, co Jude s menším zpožděním (tolerováno) přijel, vystoupil z auta, rozdal podpisy několika fanouškům, podal si s nimi ruce, nechal na sebe sáhnout, přivítal se s Jiřím Bartoškou, zapózoval fotografům a šel se ubytovat do Puppu. Stála jsem od něj asi dvanáct metrů.

Druhý den v pondělí jsem na hlavách fanoušků viděla čím dál častěji kloboučky – blížilo se promítání Talentovaného pana Ripleyho. Před hotelem Thermal už od osmé hodiny večerní čekalo na Judea desetkrát více fanoušků a novinářů než v neděli před Puppem. Poté, co tentokrát s větším zpožděním, přijel, se opakovaly stejné situace jako v neděli.  Všechny akce však trvaly déle a Jude Law pro média poskytoval více rozhovorů.

Tu vuò fà l’americano

Předtím, než se Jude Law objevil na pódiu Velkého sálu, mu byl věnován krásný, profesionálně natočený medailónek s ukázkami jeho filmů (A. I. Umělá inteligence, Sherlock Holmes, Na dotek…).  Medailónek zakončila píseň Tu vuò fà l’americano z filmu Talentovaný pan Ripley. Několik diváků postávajících kolem (včetně mne) to nenechalo chladnými a rytmicky se pohybovali do rytmu písně.

Medailónek skončil a Jude Law se za nadšeného potlesku publika konečně objevil v sále. Převzal z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta festivalu. Pochválil krásné Karlovy Vary, všechny účastníky festivalu a zavzpomínal na zesnulého režiséra filmu Talentovaný pan Ripley, na Antonyho Mingella. Tentokrát jsem od Judea stála asi osm metrů.

Jude Law ve Velkém sále hotelu Thermal, Zdroj: kviff.com

Po skončení projevu se Jude rozloučil s publikem a odešel pózovat fotografům. I když jsem měla velkou chuť se po letech na Ripleyho znovu podívat, nakonec jsem šla s davem a rozhodně jsem toho nelitovala: tentokrát jsem od Judea stála čtyři metry a skoro se mi podíval do očí. Skoro…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Talentovaný pan Jude Law ve Varech