Menu
TOPZINE.cz
Studium

Talentovaní žáci se budou mít. Ministerstvo školství je podpoří

Redakce

Redakce

1. 2. 2012

Školy s nejlepšími výsledky v soutěžích roku 2011 si polepší. Ministerstvo školství mezi ně rozdělí skoro dvacet milionů korun z rozvojového programu Excelence středních škol 2011.
FOTO: Studenti často dělají pro vzdělání maximum. Pokud ale nemají stanovený cíl, může se stát, že dlouhé roky studií přijdou vniveč.

Příspěvěk dostanou pouze ty nejlepší školy, Zdroj: sxc.hu

Do tohoto programu se na začátku roku přihlásilo 291 škol. Největší účast byla ze stran gymnázií (161), dále tu figurují odborné školy, odborné školy spojené s VOŠ a ostatní střední školy. Připojily se i církevní školy, i když v menším měřítku.

Komu je částka určena?

Obnos je určen na platy vynikajících učitelů a profesorů. Je to odměna za dobře vykonanou práci na studentech. Ministr Dobeš doufá, že se tímto projektem zlepší úroveň středních škol a prohloubí se kvalita vzdělání. Program Excelence středních škol 2011 také podporuje studenty s velkým talentem.

Co je cílem projektu?

Projekt myslí na nadané žáky. Chce je podpořit, zvýšit kvalitu jejich vzdělání a dobře o ně pečovat, aby dosahovali ještě lepších výsledků než dosud. Důležitá je také motivace a aktivita studentů v soutěžích. K dalším cílům patří zlepšit podporu studentů zajímajících se o technické a další specifické obory, stejně jako zvýšit počet špičkových odborníků v daných oborech.
Ministervo školství doufá v nový impuls pro zvyšování vzdělání a prohlubování znalostí na všech středních školách.
Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Talentovaní žáci se budou mít. Ministerstvo školství je podpoří