Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Talent českého drum’n’bass Danoo se představuje

Redakce

Redakce

12. 6. 2010

Na line-upu letošního United Islands of Prague se kromě klasiky Xindla X nebo Midi lidí objevilo i několik zástupců české drum and bassové scény. Zaprvé tu bude hrát mediálně provařený DJ Blue z Rádia Wave (pořad Drop out) a v neposlední řadě i dva kolegové X.Morph a Danoo. My si dnes řekneme něco málo o tom, jak šel nahoru poslední jmenovaný.

Danoo, Zdroj: myspace.com

V Česku je konkurence na poli elektronické hudby přece jen jemnější než ve zbytku vyspělého světa. Proto se mladý talent dostal poměrně obratně na výsluní během sedmi let pouhými patnácti digitálními releasy. Kudy vedla cesta z města jménem Žehuň až na roster Shadowbox umělců?

První krůčky

Danoo se poprvé setkal s break beatem prostřednictvím vln českého Rádia 1 a pořadu Shadowbox v roce 2003. To vedlo ke startu prvního projektu Digital Dawn, na kterém se podílel společně s Wencou. Jejich demo Million Colours spatřilo světlo světa v červenci roku 2006 a dostalo se mimo jiné do rukou moderátorům pořadu Inkubator, rovněž na Rádiu 1, a ti je pozvali do studia k rozhovoru.

V roce 2007 Danoo už sólově rozjíždí sérii digitálních releasů. K tomuto účelu si vybral Vodkaredbull records, kde mu postupně vyšlo několik tracků v čele s Who Loves Summer. Později si ho všímá majitel labelu Basswerk, The Green man, a Danoo má šanci vyniknout na kompilaci Back In My Mind vol. 3.

Bez Rádia 1 ani ránu

V tom samém roce obsadil druhou příčku v anketě Czech Drum and Bass Awards v kategorii talent roku, vydal dvě pecky na britském digitálním labelu Solé recordings a Shadowbox si ho přidal do seznamu svých DJ’s k bookingu. Je rovněž spoluautorem znělky tohoto pořadu. Díky tomu, že Shadowbox má prakticky monopol na booking svých dj’s na zásadní akce v republice, má Danoo dobře našlápnuto. O rok později se mu opět zadařilo v kategorii talent roku, tentokrát prvním místem.

Danoo zvládnul software s lehkostí, jeho tvorba je plná progrese a nápaditosti. Charakteristickou vlastností autorského zvuku je využití vokálů. Spolupracuje například s americkou zpěvačkou Jett.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Talent českého drum’n’bass Danoo se představuje