Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Tajemný hrad v Karpatech. Derniéra ukončí sezonu v divadle Tramtárie

FOTO: Tajemný hrad v Karpatech_Tramtárie_1Olomoucké divadlo Tramtárie zakončí divadelní sezonu ve středu 30. května derniérou Tajemného hradu v Karpatech. Po dvou letech se s olomouckými diváky rozloučí oblíbená inscenace Vladislava Kracíka.

FOTO: Tajemný hrad v Karpatech_Tramtárie_1

Na hradě se dějí tajemné věci Zdroj: Divadlo Tramtárie

Tajemný hrad v Karpatech měl premiéru 27. března 2010 a s více než dvacátou reprízou tak končí po více než dvou letech. Divácky úspěšná komedie je zároveň posledním představením divadla Tramtárie v této sezoně.

Adaptace slavné knihy Julese Verna vychází výhradně z románové předlohy a nikoliv ze známého filmu. „Primární pro nás bylo adaptovat román. Film už totiž sám o sobě je parodií, kterou už není možné dál stylizovat a upravovat,“ vysvětlil záměr hry režisér Vladislav Kracík.

Inscenace založená na stylizaci

FOTO: Tajemný hrad v Karpatech_Tramtárie_2

Zpěvačka Stilla záhadně zemřela

Román neobsahuje klasicky silný příběh a nosný děj, je zajímavý spíš tajemnou atmosférou. Proto nebyla divadelní adaptace snadná a je založena především na výrazné stylizaci, až bizarnosti postav i kulis.

Scénu a kostýmy vytvořila Eliška Konečná, hudbu k inscenaci složil Lukáš Mareček. V hlavních rolích můžete ve středu naposledy vidět Mariana Zedníka, Marka Zahradníčka, Johanu Jančaříkovou a Barboru Šebestíkovou.

Tajemný hrad v Karpatech

Divadlo Tramtárie, Olomouc

Autor: Jules Verne

Režie: Vladislav Kracík

Hrají: Marian Zedník, Marek Zahradníček, Johana Jančaříková, Barbora Šebestíková a další

Kdy: středa 30. května

Vstupné: 80–120 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tajemný hrad v Karpatech. Derniéra ukončí sezonu v divadle Tramtárie