×
TOPZINE.cz

Tajemná moc Měsíce

Už naši předkové věděli, že Měsíc v sobě skrývá obrovskou sílu. Znali jednotlivé fáze Luny a nejen to, dokázali je využít pro své dobro. Během noci sbírali byliny a prováděli magické rituály.

Zdroj: sxc.hu

Tak jako oni dokázali během úplňku posílit své přirozené schopnosti,  z většiny z nás se v tuto dobu stávají nesví a náladoví lidé. I my si uvědomujeme moc Měsíce, a to hlavně kvůli nespavosti, na kterou si stěžuje spousta z nás. Úplněk je jeho nejsilnější fází. Je to doba, kdy Měsíc dokončí polovinu své cesty kolem Země. A právě tehdy se můžeme cítit nesoustředění a náladoví. Někdo dokonce propadá depresi. Jako bychom to ani nebyli my.

Ovlivňuje měsíc naše emoce?

Zpozorovali jste na sobě, že kolem úplňku více prožíváte veškeré dění? Přecitlivěle reagujete na zprávy v televizi, na hádky s partnerem nebo dětmi? V noci nemůžete spát a změna nálady se u vás projevuje každou chvíli? Věřte tomu, že je to normální. Reaguje tak spousta lidí. A nejen oni, dokonce i zvířata jsou neklidná.

Zdroj: sxc.hu

Jestliže má Měsíc takovou sílu, že dokáže ovlivnit příliv a odliv mořské hladiny, proč by neměl mít takovou moc i nad námi? Projevuje se to právě během úplňku. Nejenže se můžete cítit jinak, než je u vás běžné, ale můžete také trpět bolestmi hlavy a nesoustředěností. Podle statistik dochází za úplňkové noci k většímu počtu vražd, sebevražd a dopravních nehod. Rány se hůře hojí a krvácí více než jindy. Více práce nemají ale jen úrazové ambulance a policisté. Máknou si také porodníci, protože se rodí více dětí než jindy.

Kouzlo Luny

Dříve sloužily fáze Měsíce jako záchytné body, aby lidé věděli, kdy zasít a kdy sklízet zemědělské plodiny. Jelikož už toto známe, můžeme si dopřát měsíční lázeň ve třech úplňkových nocích. Tedy noc před, během a po úplňku. Je to prý mystický zážitek. Navíc je úplňková noc úžasným osvoboditelem. Můžete Luně odevzdat vše, od čeho se toužíte osvobodit, a další noc si zameditovat nad tím, po čem toužíte do budoucna. Uvidíte, jestli se vám to splní. Měsíc je přece kouzelný.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..