Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Tajemná moc Měsíce

Irena Siudová

Irena Siudová

23. 1. 2011

Už naši předkové věděli, že Měsíc v sobě skrývá obrovskou sílu. Znali jednotlivé fáze Luny a nejen to, dokázali je využít pro své dobro. Během noci sbírali byliny a prováděli magické rituály.

Zdroj: sxc.hu

Tak jako oni dokázali během úplňku posílit své přirozené schopnosti,  z většiny z nás se v tuto dobu stávají nesví a náladoví lidé. I my si uvědomujeme moc Měsíce, a to hlavně kvůli nespavosti, na kterou si stěžuje spousta z nás. Úplněk je jeho nejsilnější fází. Je to doba, kdy Měsíc dokončí polovinu své cesty kolem Země. A právě tehdy se můžeme cítit nesoustředění a náladoví. Někdo dokonce propadá depresi. Jako bychom to ani nebyli my.

Ovlivňuje měsíc naše emoce?

Zpozorovali jste na sobě, že kolem úplňku více prožíváte veškeré dění? Přecitlivěle reagujete na zprávy v televizi, na hádky s partnerem nebo dětmi? V noci nemůžete spát a změna nálady se u vás projevuje každou chvíli? Věřte tomu, že je to normální. Reaguje tak spousta lidí. A nejen oni, dokonce i zvířata jsou neklidná.

Zdroj: sxc.hu

Jestliže má Měsíc takovou sílu, že dokáže ovlivnit příliv a odliv mořské hladiny, proč by neměl mít takovou moc i nad námi? Projevuje se to právě během úplňku. Nejenže se můžete cítit jinak, než je u vás běžné, ale můžete také trpět bolestmi hlavy a nesoustředěností. Podle statistik dochází za úplňkové noci k většímu počtu vražd, sebevražd a dopravních nehod. Rány se hůře hojí a krvácí více než jindy. Více práce nemají ale jen úrazové ambulance a policisté. Máknou si také porodníci, protože se rodí více dětí než jindy.

Kouzlo Luny

Dříve sloužily fáze Měsíce jako záchytné body, aby lidé věděli, kdy zasít a kdy sklízet zemědělské plodiny. Jelikož už toto známe, můžeme si dopřát měsíční lázeň ve třech úplňkových nocích. Tedy noc před, během a po úplňku. Je to prý mystický zážitek. Navíc je úplňková noc úžasným osvoboditelem. Můžete Luně odevzdat vše, od čeho se toužíte osvobodit, a další noc si zameditovat nad tím, po čem toužíte do budoucna. Uvidíte, jestli se vám to splní. Měsíc je přece kouzelný.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tajemná moc Měsíce