Menu
TOPZINE.cz
Studium SŠ

Tahák, přítel studenta

Redakce

Redakce

12. 9. 2010

FOTO: StudiumJe ticho. Je slyšet jen kroky profesora přecházejícího po třídě, čmárání propisky a zoufalé povzdechy studentů. Píše se test. Je celkem jedno z čeho, ale jedno mají žáci společné: tahák. Topzine.cz vám teď představí několik možností, kam takový tahák uschovat, ale také ukáže, kde to naopak není ani bezpečné, ani praktické!

FOTO: Studium

Letopočty v dějepise a vzorečky v chemii vás ničí? Dejte je na tahák!, Zdroj: Martin Koubek, Topzine.cz

Tady je několik tipů, kde by to mohlo vyjít:

Lavice – jedny z nejúspěšnějších bývají poznámky na lavici, psané obyčejnou tužkou. Při testu je možné zakrýt je rukou, penálem nebo testem samotným, po něm se dají lehce smazat. Zvláště účinné bývají, pokud jsou na lavici ještě jiné čmáranice.

Papírový kapesník – je sychravo, člověk lehce nastydne. Uprostřed písemky pak není nic jednoduššího, než si zahrát na nemocného, vytáhnout předem připravený kapesníček a prohlédnout si jeho obsah. Po jeho použití snad žádného profesora nenapadne kapesník prohlížet.

Lahev na pití – tady je příprava trochu složitější. Je třeba sloupnout ze své lahve (např. od minerálky) etiketu, naskenovat ji a v grafickém programu upravit údaje o složení nápoje. Tady vzniká místo pro tahák. Pak už jen vytisknout na průhlednou fólii a tu nalepit zpět na lahev. Na lavici už ji pak stačí jen otočit složením k sobě…

Stehno – varianta převážně pro děvčata, je totiž nutné vzít si minisukni. Pak už se přímo na stehno, nebo na kousek papíru napíší potřebné informace a můžeme je libovolně odhalovat a skrývat, podle potřeby.

Papírek – vůbec nejjednodušší varianta pro umístění pomůcky. Dá se strčit do rukávu, penálu, položit pod písemku, na nohu (viz výše), na židli, strčit do průhledné propisky…

MP3 –  jak se učí kantoři odhalovat podvody, tak rychle vznikají nové. A tak si studenti vymysleli další vychytávku. V době, kdy téměř každý vlastní MP3 přehrávač s diktafonem, není těžké si látku namluvit, jedno sluchátko potom protáhnout pod mikinou a schovat do vlasů. Vzniká tak nenápadná, ale šikovná pomůcka.

Kalkulačku a na ní tužkou napsané vzorečky do matematiky a fyziky snad ani připomínat nemusíme.

A kde není tahák zrovna nenápadný? Snad jen na čele. I když má člověk sebelepší tahák, když si nedá pozor, nic mu nepomůže.  Ale samozřejmě záleží na důslednosti toho kterého učitele. Zkrátka, to hlavní, na co člověk musí být před testem vždy připraven, je improvizace!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tahák, přítel studenta