Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Tady líbám já. Eroticky laděná výstava k vidění v Trutnově

Martina Knapová

Martina Knapová

21. 3. 2015

Výstava děl umělkyně Aleny Kupčíkové přináší do českého kulturního ovzduší inspirativní, eroticky laděný zážitek, který kombinuje dvě autorčiny tvořivé polohy. Trutnovská výstava tak přinese tvary složené z broušených křišťálů i obrazce sestavené z chlupů ženského ohanbí. Extravagantní projekt, který si našel místo v Trutnově, že? Pojďme si tedy umělkyni a její práci představit blíže.

Alena Kupčíková, Foto: Janusz Konieczny

Alena Kupčíková, Foto: Janusz Konieczny

Autorka Alena Kupčíková vystudovala AVU v Praze a již několik let představuje své projekty veřejnosti. V roce 2002 představila na výstavě Mladý maso své dílo Chlupatice, kdy pomocí chloupků obohatila erotická zobrazení. Autorka pak sledovala reakce publika, jak se v průběhu výstavy měnily a vyvíjely.

Dílo Chlupatice je k vidění i na právě probíhající výstavě v Trutnově a sama umělkyně o něm poznamenala následující: „Chtěla jsem kdysi udělat příteli radost a dát mu nějaký dárek. Dostala jsem bláznivý nápad, vzala ostré nůžky, zajela si do klína, ustřihla několik chloupků a hodila je na papír. Moc se mi to líbilo. Nalepila jsem je, namalovala kolem ženskou figuru a věnovala pak obraz příteli.“

Alena Kupčíková,  Rub a líc, Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov, Zdroj: www.schieleartcentrum.cz

Alena Kupčíková, Rub a líc, Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov, Zdroj: www.schieleartcentrum.cz

Ve druhé části výstavy jsou představeny obrazce z broušených křišťálů, které mají znázorňovat ženská těla. Tvorba Aleny Kupčíkové tak stojí na pomezí více technik a oborových přesahů, které dělají z její tvorby snadno zapamatovatelné ikonické zjevení.

Výstava s názvem Tady líbám já probíhá v Galerii Uffo v Trutnově až do 31. března, takže ještě máte možnost ji navštívit. Více o projektu na stránkách galerie www.uffo.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tady líbám já. Eroticky laděná výstava k vidění v Trutnově