×
TOPZINE.cz

Tady líbám já. Eroticky laděná výstava k vidění v Trutnově

Alena Kupčíková, Rub a líc, Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov, Zdroj: www.schieleartcentrum.cz

Výstava děl umělkyně Aleny Kupčíkové přináší do českého kulturního ovzduší inspirativní, eroticky laděný zážitek, který kombinuje dvě autorčiny tvořivé polohy. Trutnovská výstava tak přinese tvary složené z broušených křišťálů i obrazce sestavené z chlupů ženského ohanbí. Extravagantní projekt, který si našel místo v Trutnově, že? Pojďme si tedy umělkyni a její práci představit blíže.

Alena Kupčíková, Foto: Janusz Konieczny
Alena Kupčíková, Foto: Janusz Konieczny

Autorka Alena Kupčíková vystudovala AVU v Praze a již několik let představuje své projekty veřejnosti. V roce 2002 představila na výstavě Mladý maso své dílo Chlupatice, kdy pomocí chloupků obohatila erotická zobrazení. Autorka pak sledovala reakce publika, jak se v průběhu výstavy měnily a vyvíjely.

Dílo Chlupatice je k vidění i na právě probíhající výstavě v Trutnově a sama umělkyně o něm poznamenala následující: „Chtěla jsem kdysi udělat příteli radost a dát mu nějaký dárek. Dostala jsem bláznivý nápad, vzala ostré nůžky, zajela si do klína, ustřihla několik chloupků a hodila je na papír. Moc se mi to líbilo. Nalepila jsem je, namalovala kolem ženskou figuru a věnovala pak obraz příteli.“

Alena Kupčíková,  Rub a líc, Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov, Zdroj: www.schieleartcentrum.cz
Alena Kupčíková, Rub a líc, Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov, Zdroj: www.schieleartcentrum.cz

Ve druhé části výstavy jsou představeny obrazce z broušených křišťálů, které mají znázorňovat ženská těla. Tvorba Aleny Kupčíkové tak stojí na pomezí více technik a oborových přesahů, které dělají z její tvorby snadno zapamatovatelné ikonické zjevení.

Výstava s názvem Tady líbám já probíhá v Galerii Uffo v Trutnově až do 31. března, takže ještě máte možnost ji navštívit. Více o projektu na stránkách galerie www.uffo.cz.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..