Menu
TOPZINE.cz
Hudba

T. M. Stevens, kmotr funkové baskytary, se vrací do Prahy

Redakce

Redakce

11. 3. 2011

Foto: T.M.StevensVýrazná postava světové hudební scény, baskytarista T. M. Stevens opět míří do Prahy. Ve čtvrtek 17. března vystoupí v pražském Lucerna Music Baru se svou doprovodnou kapelou Shocka Zooloo. V Praze vystoupí znovu po pěti letech.

Foto: T.M.Stevens

T. M. Stevens, Zdroj: tmstevens.com

T. M. Stevens, americký baskytarista s nezaměnitelnou image je označován za nejlepšího muzikanta svého žánru, což je ale poněkud zavádějící tvrzení. T. M. Stevens si totiž založil svůj vlastní žánr, protože mu všechny ostatní byly zkrátka příliš malé.

Tento postavou doslova monumentální baskytarista černošského původu je se svými světle odbarvenými dredy a pestrobarevnými africkými obleky stejně nepřehlédnutelný, jako je jeho hudba nabitá energií. Se svou doprovodnou Shocka Zooloo je tím nejlepším, co žánru power/metal-funk/groove-music můžete slyšet. V pražském Lucerna Music Baru vystoupí ve čtvrtek 17. března.

Za svou bohatou hudební kariéru působil T. M. Stevens jako doprovodný baskytarista a zpěvák legend světové hudební scény, působil mimo jiné s Milesem Davisem, Tinou Turner, dlouhou dobu také s Joe Cockerem, nebo třeba Jamesem Brownem, se kterým dokonce nazpíval skladbu Living in America. Právě skladby Jamese Browna se často objevují na koncertním playlistu T. M. Stevense, který si tyto funkové hity velmi užívá a mění své vystoupení v jednu velkou párty.

T. M. Stevens je ojedinělý nejen svým neoddiskutovatelným talentem a citem pro groove, ale i svým nasazením, nadšením a kontaktem s publikem, při svých koncertech se neustále usmívá na všechny strany a mezi neuvěřitelnými slapovými party stíhá jen tak mimoděk zamávat publiku. Zcela bez diskuzí patří mezi nejlepší baskytaristy, jaké kdy pražské publikum mohlo slyšet, a to nejen ve svém žánru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

T. M. Stevens, kmotr funkové baskytary, se vrací do Prahy