Menu
TOPZINE.cz
Apetit

T.M.A. knižně

Jan Nohovec

Jan Nohovec

18. 7. 2009

9. července do českých knih dorazil nový snímek domácího režiséra Juraje Herze T.M.A. Ten spolu s Martinem Němcem napsal i scénář k filmu, jehož románová verze vychází v současné době u Fragmentu i jako kniha.

T.M.A. je napínavý příběh Marka, který se rozhodl opustit kariéru hudebníka, usadit se v opuštěném domě na samotě a věnovat se malířství. Dům, kde strávil s rodiči a sestrou dětství, má však ponurou minulost. Marek postupně začíná podléhat negativní energii tohoto podivuhodného místa, které jej odtrhává od reality. Vynořují se matné vzpomínky a nejasné obrazy dávných událostí dostávají temné kontury. Marek objevuje souvislosti tragédií, které se tu odehrály během jeho dětství i za druhé světové války. (anotace)

Již úvodní slova anotace dávají tušit, že T.M.A. bude hororové počtení jako řemen plné děsivé atmosféry a řešení dávno zapomenutých událostí. Temný mysteriózní dojem dotváří i obálka stotřicetistránkové knihy, která obsahuje i šestnáctistránkovou barevnou přílohu.

Přichází čas, aby dům prozradil svá děsuplná tajemství. Světla ubývá, zato stínů a napětí přibývá. Dokáže Marek zvítězit nad tímto bohem i lidmi zapomenutým místem, nebo se stane jen další obětí? Jeho svět zvolna pohlcuje hladová a všudypřítomná tma… (anotace)

Pro fanoušky filmového zpracování bude přečtení knižní verze povinností, ti ostatní však mohou nasát atmosféru textu z krátké ukázky, kterou Fragment uveřejnil na svých stránkách stejně jako rozhovor s autory.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

T.M.A. knižně