Menu
TOPZINE.cz
Apetit

T. J. MacGregorová: Dá se přežít Vražedný čas?

Lenka Zajícová

Lenka Zajícová

21. 9. 2010

výřez z obálky knihy Vražedný časČlověk žije svým životem, jednou je nahoře a pak zase dole. Někteří žijí dlouho a jiní krátce. To považuje většina lidí za normální. Co kdyby však šel čas změnit? Využili byste takové možnosti k zlepšení svého vlastního prospěchu nebo budoucnosti všech? Odpovědi na tyto otázky a o mnoho víc najdete v knize Vražedný čas od T. J. MacGregorové.

Ilustrační foto Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Nora McKeeová si dala se svým manželem profesorem Jakem McKeem schůzku v restauraci u Majáku v jejich městečku Blue River, aniž by tušila, jak to otřese jejím životem. Po pěti letech se rozhodla své nepodařené manželství ukončit. To se jí bohužel nepodaří, protože stejně jako před mnoha lety při únosu její matky, pro ni zůstává další životní etapa neuzavřená. Agent Ryan Curtis z Úřadu pro svobodu a bezpečnost spolu s jeho partnerkou Kat Sargentovou jí odvedou manžela. Jediným vysvětlením, kterého se dočká, je, že se dopustil teroristických činů proti vládě Spojených států podle zákona 3 paragrafu 14. A tak se Nora McKeeová vzepře osudu, uteče a snaží se vypátrat, co se stalo s jejím manželem i matkou.

V románu Vražedný čas najdete ze všeho trochu: napětí, problémy, lásku. A tak se každý z vás může zaměřit na to, co mu z těchto prvků nejvíce vyhovuje. Postavy Nory McKeeové, jejího manžela, rodinného přítele Kincaida či dalších osob jsou velmi realistické a uvěřitelné.

Kniha Vražedný čas má 24 kapitol, které na sebe sice logicky navazují, ale přitom každá část je trochu odlišná. Je to dáno odlišným úhlem pohledu, který má každá z hlavních postav knihy. Jednou je totiž děj vyprávěn z pohledu Nory McKeeové, pak podle Ryana Curtise.

obálka knihy Vražedný čas

Přestože tempo románu připomíná jedinou dlouhou rozvětvenou dějovou linii, není jasné hned od prvních řádků, jak kniha skončí. Tím si autorka získává čtenářovu pozornost a záhy se přistihnete, že hltáte stránku za stránkou.Příběh Nory McKeeové, která po střetu s agenty před restaurací v městečku Blue River byla nucena utéct a pátrat po svém manželovi, je unikátní v tom, že nejde jen o typický únos a následné hledání viníků. Příběh protíná spousta zajímavých detailů, jež zpočátku nevypadají důležitě, ale postupem času utváří jednotlivé dílky skládanky, které se pomalu dávají dohromady, a tak Nora začíná chápat, že skoro nic v jejím životě není náhoda a že je to až děsivě propojené. To, na co chtěla zapomenout, jí bude provázet už celý život.

Vzhledem k velkému přílivu knih podobného žánru, ať už českých nebo zahraničních, stojí tento kvalitní thriller za přečtení. Román Vražedný čas se hodí pro každého, kdo má rád napětí, nové technologie a představivost.

Název originálu: Kill Time
Český název: Vražedný čas
Autor: T. J. MacGregorová
Překlad: Olga Neumanová
Obálka: Jakub Karman, Art007
Počet stran: 454
Vazba: vázaná
Rozměry: 206 x 128 mm
Vydal: Nakladatelství XYZ, Praha 2010
Doporučená cena: 289 Kč

Hodnocení: ***** (90 %)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

T. J. MacGregorová: Dá se přežít Vražedný čas?