Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Cool streat wear, to jsou nejen hip hop tepláky

Redakce

Redakce

2. 9. 2010

FOTO: Oblečení FishboneKlasika, se kterou se můžeme setkat u pantáty Homolkovic rodiny, klasika Čechů aka domácký oděv v kombinaci s bílým tílkem nebo taky legenda a spojitost s hip hopem. Jeden styl, kousek na přelomu všeho a záleží na vás, jak ho pojmete.

FOTO: Oblečení Fishbone

Hip hop tepláky, Zdroj: New Yorker

„Šedá barva je ta největší klasika, kterou můžete sehnat“.

Teplákové soupravy byly populární už v roce 1980, kdy patřily mezi hip hop a breakdance scénu. Byly to první věci, u kterých se použila syntetická vlákna pro sport.

Když se otočíme ke značce Adidas, tak se vrátíme do doby roku 1964, kdy základ tří pruhů byl absolutní boom, a dodnes se vrací jeho oldschoolový nádech. Základní barvy v té době nebyly pestrost, ale šedá. Šedá barva je ta největší klasika, kterou můžete sehnat. Samozřejmě s dobou šel i námět do diska, a tak se začaly dělat materiálně lesklejší na vnějších stranách.

FOTO: Hip hop tepláky

Hip hop tepláky, Zdroj: ioffer.com

Dnes se volí pro sport, pro domácí pohodlí a jen tak. Je to přece absolutní volnost. Nic vás netáhne a kolikrát i s lepší podšívkou si ani nemusíte brát spodní prádlo. Neodhadnu si říct, kolik typů a značek tepláků existuje. Je jich dost, jednobarevné, s potiskem, s nízkým sedem, úzké tzv. jogginky atd.FOTO: Hip hop tepláky - hoky

Jde o to prosadit ležérnost, být IN a cítit se fajn…

U mladých lidí posluchačské skupiny hip hopu se objevují jako tzv. klub-wear. Na rozdíl od kalhot úzkého střihu, dodávají pohybu šmrnc. Patří k tomu i stylově potisknutá mikina s kapucí, která dodává celkový dojem ghetta stylu. Takový ten pohyb… vyběhl jsem ven a ani se moc nechystal, protože tohle mám rád. Jako uplejší hubeňour by těžko člověk vykazoval známky Gangsta rapu a vzbuzoval respekt.

Na ulici v nich nejvíce potkávám cizince, kteří je mají doplněné značkovou sportovní obuví. Jde o to prosadit ležérnost, být IN a cítit se fajn a na to jsou tepláky ideálním prvkem.

Ptala jsem se svého známého – tanečníka „co na teplácích miluje nejvíc?“ Odpověděl jasně: „Jsou pohodlné a měkoučké.“ … a budou tu i za deset let, když se k nim vrátíte, páč tahle legenda je nesmrtelná a pořád pokračuje.

FOTO: Street dance

Street dance, Zdroj: archív autorky

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cool streat wear, to jsou nejen hip hop tepláky