Menu
TOPZINE.cz
Hudba

System of a Down zahrají v Praze spolu s punkery z Flogging Molly

Adam Vrána

Adam Vrána

16. 4. 2013

Seznam účinkujících letošního festivalu Aerodrome v pražských Holešovicích je kompletní. Kromě vedoucích System of a Down vystoupí kalifornští celtic punkeři Flogging Molly.

FOTO: Flogging Molly

Flogging Molly. Zdroj: Kateřina Dědková, VIS-A-VIS Production

Uskupení vedené Irem Davem Kingem se proslavilo fúzí rocku a klasické irské taneční hudby. „Kdybychom neměli mandolínu, akordeon, housle a flétnu, byl by to punk rock. Kdybychom zas neměli kytaru, baskytaru a bubny, byla by to tradiční irská hudba,“ nastiňuje King tvorbu kapely.

Doplní Killswitch Engage a NOFX

Skupina, která loni zahrála na festivalu Rock for People, svou diskografii naposledy rozšířila o nahrávku Speed of Darkness z roku 2011. S notnou dávkou vážnosti o albu tvrdí, že by si jej měl přehrát každý, koho v životě potká nějaká porážka. „ Když klesnete až na dno, je zapotřebí se vždy odrazit ode dna a pokoušet se znovu dostat na vrchol. Jedině tak lze něčeho dosáhnout.“

Kromě Flogging Molly v rámci festivalu zahrají již dříve avizovaní Killswitch Engage, kteří nedávno vydali album Disarm to Descent nebo američtí NOFX, jež zdejší posluchači znají rovněž z již zmíněného královéhradeckého festivalu.

Vstupné na Aerodrome lze pořizovat na stránkách eventine.cz a v sítích Ticketportal. Lístky k stání jsou k dispozici za 1290 korun, k pódiu za 1990 korun.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

System of a Down zahrají v Praze spolu s punkery z Flogging Molly