Syrové, precizní a šokující. Ruský umělec vyrobil zbraně z masa

FOTO: Dimitri_Tsykalov_Meat_guns

FOTO: Zbrane_z_masaJednoduché a zároveň syrové, brutální a s pachutí krve. Přesně takové jsou zbraně i na fotografiích Dimitrije Tsykalova; jsou totiž vyrobeny z masa.

Nahá lidská těla v kontrastu s obnaženým čerstvým masem znázorňují agresivitu a brutalitu, která je se zbraněmi neodmyslitelně spojována. Tsykalov chtěl ale zdůraznit, že je to vždy člověk, kdo zbraní vládne. V kompozicích neváhá napodobit nejslavnější umělce, nechybí Géricault a Vor medúzy nebo Manetův Flétnista. Fotografie nesou nádech zvrácené erotiky, násilí a barbarství a samozřejmě smrti.

Na výrobu pistolí, pušek, štítů, helem a dalších částí zbroje spotřeboval umělec přes 150 kilogramů masa. V obavě ze změny barvy a textury materiálu musel postupovat velmi rychle: zmíněné množství zvládl zpracovat za jedinou noc. Každý model vyhotovil do nejmenších detailů, k některým přidal i zeleninové kulky.

Dimitri Tsykalov je původem ruský umělec působící v Paříži a práci se syrovým masem představil poprvé v roce 2009. V průběhu své kariéry se zabýval i zpracováním dřeva do podoby lidských orgánů, v roce 2011 zase přitáhl pozornost lebkami vyřezanými z ovoce a zeleniny.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá

Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*