Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Syrové a špinavé blues z harmoniky Son of Dave

Redakce

Redakce

23. 9. 2010

Že vám projekt Son of Dave, respektive jeho protagonista Benjamin Darvill, nic neříká? A co takhle Crash Test Dummies, kteří v 90. letech bodovali  s hitem Mmm Mmm Mmm Mmm? Právě v Crash Test Dummies hrál kanadský rodák Benjamin Darvill až do roku 2000 na harmoniku, kytaru a mandolínu. Benjamina Darvilla mělo české publikum možnost vidět a slyšet na festivalu United Islands a podle jistých ohlasů šlo o vystoupení zdařilé.

Benjamin Darvill, Zdroj: sonofdave.com

Album Shake a Bone je jeho čtvrtým počinem, který nahrával v Chicagu ve spolupráci s jedním z nejlepších producentů současné alternativní scény, a to se Stevem Albinim. Shake a Bone vzniklo za pouhé dva týdny a dostalo se mu pojmenování, které asi nikdo nečekal – první tři desky jsou totiž O1, O2 a O3.

Šílenec s harmonikou

Z bluesové scény se za posledních dvacet let stalo staré unavené klišé. Vzkříšení přišlo ruku v ruce s alkoholem a cigaretami nasáklou Amy Winehouse, skvělým Seasick Stevem a absolutně nekonvenční one man show Benjamina Darvilla. Darvill kouzlí s harmonikou neuvěřitelné zvuky, které doplňuje vokálními variacemi a tvoří tak velmi zajímavý a osobitý hudební počin. Zvuk na Shake a Bone je na první poslech velmi syrový, zní to skoro jako by vás chtěl protáhnout špínou a bahnem vod jižního blues.  Skladby jsou stručné a jdou přímo k věci. Neunudí vás přílišnými a zbytečnými sóly, naopak zjistíte, že jsou koncipovány tak, aby zůstaly osobité a s nemalou dávkou šťávy.

Mmm Mmm, ty jižanské dívky

V pořadí třetí skladba She Just Danced All Night vypráví příběh svéhlavé teenagerky, jedné ze špatných jižanských dívek, co svádí muže na scestí. Ne však jeho, Darwill brání svou čest tím, že přísahá, že pouze tančili celou noc. Pokud bych měla vybrat song, na který by se dalo tančit v pomalém rytmu, pak je to určitě Voodoo Doll. Překvapivým mixem beatboxu a saxofonu je zase zaručeně Ain’t Nothin‘ But The Blues, který dává blues teprve tu správnou barvu.

Son of Dave – Shake A Bone

Vydáno: 2009
Skladby: Rock & Roll Talent Show, shake a Bone, She Just Danced All Night, Broke-down Lincoln, Voodoo Doll, Guilty, Revolution Town, Stiletto, You All But Stay, Undertaker, Ain´t Nothin´But The Blues, The Way We Roll´em
Vydalo: Kartel Creative

Celkové hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Syrové a špinavé blues z harmoniky Son of Dave