Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Synek Willa Smithe jako nový Karate Kid přichází se svým kung-fu

Redakce

Redakce

19. 5. 2010

Nový film Karate Kid je remakem stejnojmenného filmu z roku 1984. Jedenáctiletý Jaden Smith, jehož otcem není nikdo jiný než Will Smith, zde hraje chlapce, který se se svou matkou přestěhuje z USA do Číny. V zemi, kde každý druhý ovládá základy kung-fu, je nucen čelit perzekuci ze strany nových spolužáků. Bez osvojení čínského bojového umění to evidentně nepůjde. Premiéra je naplánovaná na 11. června.

Synek Willa Smithe jako nový Karate Kid přichází se svým kung-fu Zdroj: sonypictures.net

Norský režisér Harald Zwart (Růžový panter 2) na snímku spolupracoval s Willem Smithem, který vlastní produkční firmu. H. Zwart uvádí, že film má stejnou strukturu příběhu jako předchůdce z 80. let. Mladý protagonista se dostává do nového prostředí a setká se s nepřátelskou reakcí. Jaden Smith dodává: „Má postava se jmenuje Dre Parker a jde v podstatě o to, aby situaci zvládl.“

Karate Kid vs. Kung-fu Kid

Nejvíce kontroverzním počinem se pro skalní fanoušky původního filmu Karate Kid jeví lokalizace remaku do Číny a výměna japonského karate za čínské kung-fu. V této souvislosti byl také některými fandy odmítán představitel mistra Jackie Chan, který tak nahradí dědouškovského Japonce Pata Moritu (slavný pan Miyagi).

Pan Miyagi

Pan Miyagi

Mladý afroameričan Dre ovládá základy karate, ale ty mu jsou v Pekingu k ničemu, protože ho místní rváči snadno zdolají. Začne se tedy od pana Hana (Jackie Chan) učit kung-fu.  Původně se z tohoto důvodu uvažovalo o změně názvu na Kung-fu Kid, avšak nakonec bylo jméno japonského bojového umění ponecháno – pravděpodobně z komerčních důvodů.

Jaden Smith se prostřednictvím kung-fu naučil uklízet

Jaden Smith prý poctivě po řadu měsíců kung-fu trénoval a dokonce, jak se jeho otec vyjádřil, si díky zažité disciplíně po sobě doma začal uklízet.

Nový kontext

Film bude asi velmi svéráznou předělávkou založenou na zcela nových kulturních kontextech. Zda se dílo povedlo, bude jasné v první polovině příštího měsíce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Synek Willa Smithe jako nový Karate Kid přichází se svým kung-fu