Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Symposion ’10 s Adamem Piafem a Singletonem: Pojďte, pane, budeme si hrát

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

10. 11. 2010

Anglické sousloví open mike by se volně dalo přeložit jako volné pódium – hudební večer, při kterém kdokoliv může předvést své hudební číslo. Už 16. listopadu budou takovou příležitost mít návštěvníci akce Symposion ’10 pořádané na Gymnáziu Jana Keplera.

FOTO: Adam Piaf

Adam Piaf, ex-Fake Tapes, v současnosti baskytarista The Prostitutes, Zdroj: archiv

Ve dnech 15. až 17. listopadu se na pražském Gymnáziu Jana Keplera uskuteční již 14. ročník diskuzního fóra Symposion. Kromě dvoudenního bloku přednášek a diskuzí se v rámci Symposia ’10 uskuteční několik doprovodných akcí, jednou z nich bude i Večer písničkařů & Open Mike. Toto akustické setkání muzikantů pořádá Martin Starý, student GJK a kytarista z kapel Luno a Holden Caulfield. Speciálními hosty večera budou Adam Piaf, Singleton a Martin & Oliver.

Adam Piaf se na českých pódiích proslavil jako zpěvák a kytarista indie-rockový Fake Tapes, v současnosti hraje na baskytaru v The Prostitutes. „Adam je můj bývalý spoluhráč z Fake Tapes a zároveň často má svá akustická vystoupení, byl první, na koho jsem se obrátil,“ uvedl Martin Starý. Pod pseudonymem Singleton se skrývá Jiří Vaněk, scénárista seriálu Comeback a autor knihy Sebedrás. Od roku 2008 vystupuje jako písničkář a svým půlhodinovým vystoupením otevře v 19 hodin 30 minut celý Večer písničkářů.

Přijďte se předvést

Prostor mezi vystoupeními avizovaných hostů se ponese v duchu open mike – kdokoliv si může stoupnout před mikrofon a předvést, co umí. „Napadlo mě uspořádat takový protipól koncertům, co normálně dělám. Něco, co bude tiché, klidné, opravdu čistě poslechové a netaneční,“ vysvětlil Martin. Sám je zvědavý, jaká bude úroveň vystupujících. „Mám jen trochu strach z toho, že se lidi budou stydět,“ přiznal.  „Jen směle do toho!“

Máte chuť si zahrát s ostatními muzikanty? Nebo si jen chcete poslechnout akustická vystoupení druhých? Pak nezmeškejte Večer písničkářů, 16. listopadu od 19 hodin 30 minut na Gymnáziu Jana Keplera na Hradčanech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Symposion ’10 s Adamem Piafem a Singletonem: Pojďte, pane, budeme si hrát