Sport

Svobodův sen o zlatu skončil na sedmé překážce, Špotáková má bronz

Martin Slabý

30. 7. 2010

Barbora ŠpotákováČeská republika slaví první medaili na atletickém mistrovství Evropy v Barceloně. Postarala se o ni oštěpařka Barbora Špotáková, která vybojovala bronz. Paní Štěstěna se naopak odklonila od překážkáře Petra Svobody, který po chybě na jedné z překážek skončil šestý.

Barbora Špotáková

Barbora Špotáková Zdroj: graf.cz

Barbora Špotáková nastupovala do závodu stejně jako do kvalifikace s bolavým loktem. I tentokrát se s tím však vypořádala více než dobře. Prvním pokusem hodila své náčiní do vzdálenosti 65,36 m, což jí vyneslo průběžné první místo. Na čele se držela až do páté série, kdy ji přehodila dvojice Němek, a protože se úřadující světová rekordmanka už posledním hodem nezlepšila, skončila třetí za vítěznou Stahlovou a druhou Obergföllovou. Jarmila Klimešová, coby druhá česká zástupkyně, skončila devátá.

Petr Svoboda

Zklamaný Petr Svoboda Zdroj: topathletics.org

Sportovní tragédii prožil ve čtvrtek večer překážkář Petr Svoboda. Český reprezentant, který podle očekávání bez větších problémů prošel do finále běhu na 110 metrů, ukazoval dlouho záda svým soupeřům i v boji o medaile. Na sedmé překážce však škobrtl a po ztrátě rytmu skončil až na šesté příčce. Vítězný Brit Turner jej za sebou nechal o téměř tři desetiny.