×
TOPZINE.cz

Svěží kyberpunk oblíbené americké spisovatelky konečně v Čechách!

elizabeth-bearova-zakalena-perexNakladatelství Laser-books se rozhodlo popohnat svou edici Moderní díla SF, a tak po nedávném Pašazádovi vychází v současné době další román, tentokrát kyberpunkové dílo americké autorky Elizabeth Bearové, jenž bylo ověnčeno cenou Locus.

Píše se rok 2062 a vysloužilá příslušnice zvláštních jednotek Kanadské armády Jenny Caseyová bydlí v zavšivených ulicích Hartfordu ve státě Connecticut. Jenny, sužovaná bolestmi, se skrývá před státem, kterému kdysi sloužila. Spojila se s jedním z vůdců gangů, aby mohla někomu občas zachránit život. Co nevidět jí bude padesát a její protézami pospravované tělo začíná vypovídat službu. Svět na ni ale ještě zdaleka nezapomněl. (oficiální anotace)

elizabeth-bearova-zakalenaRodačka z Connecticutu, Elizabeth Bearová, píše pravidelně již od roku 2003. Na kontě má množství povídek, z nichž některé jsme měli tu možnost ochutnat již i v české Ikarii, a pozadu nezůstává ani s románovou tvorbou. Kniha Zakalená (v originále Hammered) vyšla v roce 2005 jako její debutová práce, od té doby však spatřilo světlo světa množství dalších (science fiction, fantasy i jiných) knih a nemálo z nich bylo i nominováno na četná ocenění. V současné době je autorka držitelkou ceny Johna W. Campbella za nejlepšího nováčka roku 2005, Locusu za nejlepší debut roku 2006 a Huga za nejlepší povídku roku 2008.

Jistý vědec ve státních službách potřebuje pro svůj důležitý projekt prvotřídního jedince a Jenny mu připadá nejvhodnější. A tak se z Caseyové rázem stane pěšák v zuřivé bitvě, která se odehrává v zákoutích Internetu, na ulicích zdevastovaných měst i ve spletité struktuře její zpola umělé nervové soustavy. A musí složitou hru o život ovládnout dříve, než se jí nově se rýsující zářná budoucnost vymkne z rukou.

Zakalená vychází tento týden v nakladatelství Laser-books v překladu Tadeáše Pelecha a s obálkou Jiřího Doležálka. Na Topzine pro vás chystáme dvojici recenzí, které se budou tomuto dílu věnovat.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..