Menu
TOPZINE.cz
Sport

Světový pohár skokanů na lyžích zavítá do Harrachova

Martin Slabý

Martin Slabý

25. 10. 2010

!Vstupenky!Jako už téměř tradičně i letos se skokané na lyžích v rámci světového poháru podívají do České republiky. Skokanská elita se od 10. do 12. prosince představí v Harrachově. Vstupenky jsou k dostání už nyní.

Skoky na lyžích zavítají letos i do Harrachova

Skoky na lyžích zavítají letos i do Harrachova Zdroj: olympic.cz

Harrachově se závod světového poháru bude konat téměř po třech letech. Tehdy se zde však létalo. Na poslední harrachovský závod ve skocích má ale český fanoušek velmi příjemné vzpomínky. Před pěti lety zde totiž jeden ze dvou závodů vyhrál Jakub Janda, který v té samé sezóně triumfoval i v celkovém pořadí SP.

Poslední dobou však lesk českého skoku poněkud zmatněl. Od zmiňovaného ročníku se ani jednou nepodařilo žádnému českému závodníkovi proniknout v celkovém pořadí do nejlepší patnáctky.

Koupit lístky zde

Čeští skokané se zúčastnili i letní série, kterou s přehledem vyhrál Japonec Daiki Ito před dvojicí Poláků Kamilem Stochem a Adamem Malyszem. Nejlepší z našich Borek Sedlák obsadil patnáctou příčku. Nejlépe se mu vedlo v Hakubě, kde obsadil páté místo. Kromě Sedláka zasáhla do letních závodů ještě čtveřice Lukáš Hlava, Jan Matura, Jakub Janda a Roman Koudelka.

Letošní boje ve světovém poháru začnou už za měsíc ve finském Kuusamu. Harrachovské závody jsou v programu po severském úvodu, kdy si skokané zazávodí ještě jednou ve Finsku, konkrétně v Kuopiu, a poté v norském Lillehammeru. Pak už je čeká cesta do Krkonoš, kam se můžete vypravit i vy. Vstupenky v cenové relaci od 100 do 600 Kč lze už nyní zakoupit v síti Eventim.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Světový pohár skokanů na lyžích zavítá do Harrachova