Světelné sochy jako z budoucnosti. Španělka spojila umění s fyzikou

FOTO: holograficke_sochy_nahled

Máte pocit, že jste se právě ocitli ve sci-fi filmu? Jste na omylu. To se jen španělská výtvarnice Roseline de Thélin rozhodla světu ukázat, že umění jde dohromady i s kvantovou fyzikou.

Inspirována vesmírem a vědeckými teoriemi, Roseline de Thélin vytvořila unikátní světelné holografické sochy, které vás dostanou až na hranici reality se snem, vědomí s podvědomím. K vytvoření série s názvem The Homos Luminosos využila celou řadu vědeckých jevů: odraz a lom světla, jeho šíření a jinde naopak absenci.

Za nejvhodnější materiál k výrobě přízračných skulptur uznala optické vlákno, které umožňuje brilantní práci se světlem a fyzikálními pravidly, které pro něj platí. Asi nikoho nepřekvapí, že její aktuální fantastické sérii předchází patnáctiletá zkušenost se studiem světla a jeho použití v umění.

Mimo světelné umění se také věnuje Gestalt terapii a pro zájemce pořádá množství zajímavých workshopů. Do budoucna navíc chystá další podobnou instalaci, tentokrát s tématem surrealismu. Její práci můžete sledovat na jejích webových stránkách.

 

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá
Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*