×
TOPZINE.cz

Světelná chobotnice v Kalifornii. Umělec čaruje s expozičním časem

Přes den ilustrátor, přes noc umělec, který prozkoumává zákoutí Kalifornie a obohacuje je o světelné anděly, kostlivce nebo nejrůznější živočichy. Tak žije a tvoří výtvarník známý jako Darius Twin.

Darren Pearson, jak zní Twinovo pravé jméno, se kromě ilustrace specializuje na fotografie s dlouhým expozičním časem. Ten využívá k zhotovení světelných maleb nebo skulptur; s pomocí světelného bodu kreslí tvary do vzduchu, což na fotce zanechává světelnou stopu a vytváří ohromující výsledek.

„K žádné z těchto fotografií nebylo potřeba photoshopových úprav,“ říká ke své tvorbě Pearson. „Celé to spočívá v dlouhé expozici. Podobně vznikají obrázky, kdy lidé píšou světýlkem do vzduchu svoje jméno nebo zachycují dlouhé světelné stopy na noční silnici.“

Na Pearsonových obrázcích najdete anděly, kempující kostlivce, dinosaury, chobotnice a ještě mnoho dalšího. Svoji kompletní tvorbu zveřejňuje průběžně na svých oficiálních stránkách, kde mimo jiné najdete i několik videí z průběhu pracovního procesu.

 

Světelná chobotnice v Kalifornii. Umělec čaruje s expozičním časem
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.