Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Světelná chobotnice v Kalifornii. Umělec čaruje s expozičním časem

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

4. 7. 2013

Přes den ilustrátor, přes noc umělec, který prozkoumává zákoutí Kalifornie a obohacuje je o světelné anděly, kostlivce nebo nejrůznější živočichy. Tak žije a tvoří výtvarník známý jako Darius Twin.

video
play-sharp-fill

Darren Pearson, jak zní Twinovo pravé jméno, se kromě ilustrace specializuje na fotografie s dlouhým expozičním časem. Ten využívá k zhotovení světelných maleb nebo skulptur; s pomocí světelného bodu kreslí tvary do vzduchu, což na fotce zanechává světelnou stopu a vytváří ohromující výsledek.

„K žádné z těchto fotografií nebylo potřeba photoshopových úprav,“ říká ke své tvorbě Pearson. „Celé to spočívá v dlouhé expozici. Podobně vznikají obrázky, kdy lidé píšou světýlkem do vzduchu svoje jméno nebo zachycují dlouhé světelné stopy na noční silnici.“

Na Pearsonových obrázcích najdete anděly, kempující kostlivce, dinosaury, chobotnice a ještě mnoho dalšího. Svoji kompletní tvorbu zveřejňuje průběžně na svých oficiálních stránkách, kde mimo jiné najdete i několik videí z průběhu pracovního procesu.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Světelná chobotnice v Kalifornii. Umělec čaruje s expozičním časem