Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Švédští Arch Enemy zastínili Nightwish

Redakce

Redakce

16. 7. 2009

O tom, že světlo finské metalové megastar Nightwish poněkud pohaslo, se mohli návštěvníci Masters of Rock přesvědčit už ve čtvrtek. Hlavní esa festivalu si ale pořadatelé nechali na nedělní večer, kdy areál vizovické likérky Rudolfa Jelínka doslova smetl příval energie švédských Arch Enemy, po kterých převzali pomyslné žezlo festivalových hrobníků legendární Europe.

Nedělní program zahájila nadějná česká gothic-metalová kapela Innocens s charismatickou zpěvačkou Katerinou. Po kapelách Interitus, Audrey Horne a Eluveitie následovaly rozpustilé ska rytmy českých Tleskač, které byly pro mnohé jistě vítaným osvěžením parného nedělního odpoledne. I když nutno podotknout, že sluneční paprsky přišly nejspíš velmi vhod všem těm, kteří museli přečkat venku, ve stanech sobotní mrazivou noc, kdy venkovní teplota nepřesáhla 11 stupňů.

Po Die Happy v čele se zpěvačkou Martou Jandovou, kteří jsou u nás stále docela populární, rozvášnili festivalové publikum kanadští řezníci Voivod. Jejich zběsilá show vytvořila přízračnou, apokalypsou vonící, atmosféru pro koncert hlavního headlinera nedělního večera.

Tím byli především pro mladší generaci festivalového publika švédští Arch Enemy. Poněkud zdlouhavé čekání se fanouškům této kapely několikanásobně vrátilo v podobě velkolepého koncertního zážitku. Arch Enemy v čele s famózní frontmankou Angelou Gossow nechali do davu pod stagí proudit čistou agresi podkreslenou divokými riffy kytar a dunivými údery bubnů. Předvedli vynikající formu a jejich koncert se určitě zapíše do hudební kroniky festivalu Masters of Rock zlatým písmem.

Avšak ani legenda klasického rocku Europe se nenechala svým koncertním výkonem zahanbit. Kromě nezapomenutelného The Final Countdown zazněly ve Vizovicích i songy z jejich nového alba Secret Society. Takže si během show těchto rockových mohykánů z kopýtka vyrazili nejen ti dříve narození, ale také jedinci mladšího data výroby.

O nejlepší show sobotního večera se postarali nezkrotní Blind Guardian, ale ani moravští veterání z Mňága a Žďorp své fanoušky nezklamali. Petr Fiala dokázal, že mu neschází smysl pro humor a dojde-li na nejhorší, uživí se i jako bubeník.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Švédští Arch Enemy zastínili Nightwish