Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Švédský mix swingu a hip hopu tria Movits! zavítá v únoru do Prahy

Redakce

Redakce

13. 11. 2013

Švédská formace Movits! kombinující  prvky swingu a hip hopu představí svoji klubovou podobu 10. února v pražském Lucerna Music Baru. Jedná se o jediné středoevropské vystoupení v rámci jarního turné.

FOTO: Movits!

Švédská formace Movits! osobitě míchá hip hop a swing. Zdroj: LMB Promotion

Movits! se poprvé českému publiku představili s velmi kladnými ohlasy na festivalech Colours of Ostrava a Rock for Churchill. Švédskou trojici tvoří bratři Johan Jivin’ Rensfeldt (zpěv, rap a texty) a Anders Rensfeldt (DJ a producent) společně se saxofonistou Joakimem ‘One-Take‘ Nilssonem. „Spolupracovat s bráchou je velmi výhodný. Když se věci moc nehýbou, můžeme vždycky vytáhnout Gallagher-fight, aby měla média o čem mluvit,“ popisuje s nadsázkou Johan, který je podle svých slov s bratrem na „stejné muzikální vlně“.

Skladby, poskládané z prvků big band swingu 30. let, romského swingu, rhythm & blues a hip hopových vokálů, staví na výrazných beatech, chytlavých melodiích a stylových laufech dechové sekce. „Movits! jsou jako extra dávka kofeinu ve vaší ranní kávě. Třeskutý budík, který probudí váš nervový systém,” napsal server Consequenceofsound.net o jejich energii. „Muzika jak pro uměleckého ředitele, tak pro tvou mámu,“ sami Movits! vědí, pro koho je jejich hudba určena.

 Zpívají ve švédštině

V Praze představí své třetí album Huvudet bland molnen vydané 18. září, na kterém hostují švédští rappeři Zacke a Timbuktu. Necelé dva týdny po vydání vyrazila kapela na turné po Japonsku a Německu. Avšak již po vydání prvního alba Äppelknyckarjazz (2008) bodovala skupina v domácích hitparádách a na festivalech. Singl z této desky Fel Del Av Gården je přivedl v roce 2009 do americké talkshow The Colbert Report.

Překvapení to bylo i pro samotnou kapelu: „Vzhledem k tomu, že zpíváme ve švédštině, nás nikdy nenapadlo, že bychom mohli hrát mimo Skandinávii, natož ve Státech,“ komentoval saxofonista Joakim. Následovaly přední příčky prodejů na iTunes a Amazonu a koncertní turné po USA a Evropě.

Vstupenky jsou k dostání v pokladně nebo na webu Lucerna Music Baru za 450,- Kč bez poplatku. Dále pak v předprodejních sítích anebo na místě v den konání za cenu 550,- Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Švédský mix swingu a hip hopu tria Movits! zavítá v únoru do Prahy