×
TOPZINE.cz

Švédské trio Tape ponoří Prahu do krajiny snů

Českému publiku se v pátek 18. března v Paláci Akropolis poprvé představí seskupení Tape ze Stockholmu. Experimentátorská trojice zavítá na pražskou scénu v rámci série Music Infinity. Jako předkapela vystoupí domácí formace SoUsedi.

švédské trio Tape
švédské trio Tape, Zdroj: oficiální stránky kapely

Severské země jsou v současné době zdrojem mnoha inspirativních hudebních počinů od electra a popu až po experimentální hudbu reflektující tradiční písničkářství. Pro poslední zmíněný styl jsou skvělým příkladem právě švédští Tape. Svým širokým spektrem elektronických a akustických nástrojů vytváří zasněné náladové kompozice ovlivněné vážnohudebním minimalismem, ambientem i post-folkem a jsou „prototypem hledačů nových hudebních cest, kteří nikdy nezůstávají stát na jednom místě“.

Trojice multiinstrumentalistů vznikla v roce 2000 a o dva roky později vydali svůj debut Opera pod kultovní značkou Häpna. Od té doby stihli vydat dalších sedm alb, poslední se chystá na jaře tohoto roku. V rámci svého turné míří do České Republiky vůbec poprvé.

Spolu s Tape se v rámci série Music Infinity v Paláci Akropolis představí i domácí experimentální trojice SoUsedi. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji za 240,- Kč nebo na místě za 299,- Kč.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..