Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Švédské duo ROXETTE nás poctí svou návštěvou v Praze

Redakce

Redakce

5. 12. 2014

Dvojčlenná skupina ROXETTE v roce 2015 vyráží na koncertní turné. Do České republiky se vrátí po 4 letech. Koncert si můžete užít 21.5.2014 v pražské O2 Areně.

ROXETTE, Zdroj: archiv kapely

V současné době jsou arény plné jásajících fanoušků Roxette v Rusku, Pobaltí a ve Finsku. Po dokončení této koncertní série v listopadu tohoto roku Roxette opět plánují vyjet na turné v únoru 2015, odstartují ho v Austrálii a na Novém Zélandu. V Evropě je můžeme očekávat 10. května v Miláně, o jedenáct dní později pak Roxette vystoupí v pražské O2 areně.

„Je to úžasné být zpátky na mezinárodní scéně. Ohlasy, kterých se nám od našeho publika po všechny ty roky dostává, jsou ohromující a my se nemůžeme dočkat, až se znovu s našimi fanoušky setkáme. Těšíme se na setkání s Vámi v Evropě!“                                                                                              -Roxette-

 Kapela vznikla v roce 1986 a stala se populární koncem 80-tých let díky svému albu Look Sharp!. Roxette měli devatenáct hitů, které se umístili v Top 40 v žebříčku UK Singles Chart a několik hitů, které sa dostali do žebříčku Billboard Hot 100. Roxette celosvětově prodali přibližně 60 milionů nahrávek, přičemž v USA se prodalo více než 3,5 milionů a za albumy Joyride a Look Sharp! získali platinové platně.

Po dlouhé přestávce, během níž se Marie Fredriksson zotavovala z rakoviny, se Marie a Per Gessle opět sešli v roce 2011. S novým albem „Charm School“ a singlem „She’s Got Nothing On (But The Radio)” Roxette opět obsadili vrcholky světových hitparád. Na následujícím turné pak kapela dvakrát objela celý svět a představila se na 153 koncertech pro více než jeden a půl milionu fanoušků.

ROXETTE, Zdroj: archiv kapely

ROXETTE, Zdroj: archiv kapely

Na plánovaném evropském turné v roce 2015 odehrají Roxette 29 koncertů v 18 různých státech. Během tohoto turné oslaví kapela třicáté výročí vzniku, turné se proto jmenuje „The XXX Anniversary Tour“.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Švédské duo ROXETTE nás poctí svou návštěvou v Praze