×
TOPZINE.cz

Švédské duo ROXETTE nás poctí svou návštěvou v Praze

ROXETTE, Zdroj: archiv kapely

Dvojčlenná skupina ROXETTE v roce 2015 vyráží na koncertní turné. Do České republiky se vrátí po 4 letech. Koncert si můžete užít 21.5.2014 v pražské O2 Areně.

ROXETTE, Zdroj: archiv kapely

V současné době jsou arény plné jásajících fanoušků Roxette v Rusku, Pobaltí a ve Finsku. Po dokončení této koncertní série v listopadu tohoto roku Roxette opět plánují vyjet na turné v únoru 2015, odstartují ho v Austrálii a na Novém Zélandu. V Evropě je můžeme očekávat 10. května v Miláně, o jedenáct dní později pak Roxette vystoupí v pražské O2 areně.

„Je to úžasné být zpátky na mezinárodní scéně. Ohlasy, kterých se nám od našeho publika po všechny ty roky dostává, jsou ohromující a my se nemůžeme dočkat, až se znovu s našimi fanoušky setkáme. Těšíme se na setkání s Vámi v Evropě!“                                                                                              -Roxette-

 Kapela vznikla v roce 1986 a stala se populární koncem 80-tých let díky svému albu Look Sharp!. Roxette měli devatenáct hitů, které se umístili v Top 40 v žebříčku UK Singles Chart a několik hitů, které sa dostali do žebříčku Billboard Hot 100. Roxette celosvětově prodali přibližně 60 milionů nahrávek, přičemž v USA se prodalo více než 3,5 milionů a za albumy Joyride a Look Sharp! získali platinové platně.

Po dlouhé přestávce, během níž se Marie Fredriksson zotavovala z rakoviny, se Marie a Per Gessle opět sešli v roce 2011. S novým albem „Charm School“ a singlem „She’s Got Nothing On (But The Radio)” Roxette opět obsadili vrcholky světových hitparád. Na následujícím turné pak kapela dvakrát objela celý svět a představila se na 153 koncertech pro více než jeden a půl milionu fanoušků.

ROXETTE, Zdroj: archiv kapely
ROXETTE, Zdroj: archiv kapely

Na plánovaném evropském turné v roce 2015 odehrají Roxette 29 koncertů v 18 různých státech. Během tohoto turné oslaví kapela třicáté výročí vzniku, turné se proto jmenuje „The XXX Anniversary Tour“.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..