Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Švédská energie zachvátí ČR. Rockeři Royal Republic vystoupí v Lucerně

Vojtěch Tkáč

Vojtěch Tkáč

9. 1. 2014

Po více než dvou letech do Česka zavítá partička Royal Republic. Švédští idolové představí své písně v nové akustické podobě s prvky country či rapu. Koncert se uskuteční 29. ledna v pražském Lucerna Music Baru, lístky jsou k dispozici od 290 korun.

O Švédsku se říká, že patří mezi kolébky novodobého garážového rocku. Po kapelách The Hives či Johnossi tento fakt potvrdili i Royal Republic, kteří na rockovou scénu udeřili jako blesk z čistého nebe.

Jejich debut We Are The Royal z roku 2010 zaznamenal převážně pozitivní kritiku a hlavně obrovský ohlas ze strany fanoušků. V domovském Švédsku se album stalo dokonce platinovým, zakoupilo si jej tedy více než 40 tisíc lidí. Bezprostřední rock’n’rollové hity jako Tommy-Gun nebo Addictive z druhé řadovky Save The Nation otevřely skupině Royal Republic pomyslné dveře klubů a festivalů po celé Evropě.

Informace ke koncertu:
Vystoupí: Royal Republic
Datum: středa 29. ledna, začátek koncertu od 20.00
Místo: Lucerna Music Bar (Vodičkova 36, Praha 1)
Vstupenky: od 290 korun (už jen na pokladně Lucerna Music Baru)

Na pražském koncertě se ovšem mladí Švédové představí ve zcela odlišném světle. Pro své příznivce připravili akustické EP, na kterém svou dosavadní tvorbu prezentují ve westernovém country zvuku. Studiový počin i aktuální koncertní šňůra po Evropě nese název Royal Republic & The Nosebreakers.

„Novinka v sobě nese nádech domáckosti a švédskýho venkova. Chtěli jsme, aby to bylo našim fanouškům blízký,“ vysvětluje bubeník Per Andreasson na YouTube kanálu kapely.

Prostory Lucerna Music Baru plánují organizátoři pro lepší zážitek z akustického koncertu upravit k sezení. Na kvalitách a říznosti hudby Royal Republic to však rozhodně neubere.

„Nejlepší věc na tomhle akustickým projektu je, že fanoušci na současnejch koncertech vypadají stejně nadšeně jako na tradiční rock’n’rollový show,“ říká s úsměvem zpěvák Adam Grahn.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Švédská energie zachvátí ČR. Rockeři Royal Republic vystoupí v Lucerně