Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Svatohubertské slavnosti se budou konat na zámku Loučeň již tento víkend

Redakce

Redakce

4. 11. 2010

Josef Schwarz, knížecí nadlesní, znalec všech slavných mysliveckých rituálů minulosti i současnosti vás všechny co nejsrdečněji zve tento víkend 6. – 7. listopadu na zámek Loučeň. Vstup na slavnosti, do areálu zámku a jeho labyrintária, bude po oba dny zcela zdarma.

zámek Loučeň

Zámeckými komnatami nás bude provázet kostýmový komorník jeho Jasnosti, případně samotná kněžna. Při prohlídce nám bude představen  život na zámku před sto lety.

V zámeckém anglickém parku se na jednom místě nachází soubor deseti různých labyrintů a bludišť, které projektoval nejznámější současný světový tvůrce labyrintů Angličanem Adrianem Fischerem.

Něco málo z historie zámku

Během středověku a novověku se na zámku střídají majitelé. Po třicetileté válce roku 1623 přicházejí na Loučeň Valdštejnové a od té doby nebyla Loučeň nikdy prodána.  Díky sňatkové politice na zámku postupně vládli i Fürstenberkové a po nich Thurn – Taxisové.

zámecký park Loučeň

Program slavností

Součástí sobotního i nedělního programu bude sokolník, historická střelnice, účast na výcviku loveckých psů nebo soutěž pro děti v zámeckém parku, která se jmenuje V lese, jó v lese, na jehličí. Jejich úkolem bude hledat chyby v popisech lesních zvířat a rostlin.

Organizátoři slibují, že vrcholným vystoupením slavností bude zhruba dvouhodinová Svatohubertská mše, která se bude odehrávat v zámeckém kostele od 14.00 hodin. V několika sólových vystoupeních budou k slyšení lesní rohy, které zazní během dne  i v dalších slavných loveckých fanfárách. Návštěvníci se na slavnostech dozví více o Záhořanském honu, a nebo se mohou v odpoledních hodinách zaposlouchat do troubených poct padlé zvěři.

Možnost občerstvení

Celý víkend je k dostání v zámecké restauraci mnoho zvěřinových pochoutek včetně kančí kýty na šípkové omáčce, protože pro nás organizátoři připravili zvěřinové hody.

Další připravované  akce na zámku Loučeň:

FOTO: labyrint na zámku Loučeň

labyrint na zámku Loučeň

Svatomartinské posvícení 13. – 14. listopad
Martin na bílém koni přijede na zámek Loučeň v sobotu 13. listopadu.

Adventní prohlídky historických pokojů
Adventní prohlídky byly pro velký zájem návštěvníků naplánovány na každý den již od 16. listopadu.

Silvestr v jednu
Dětský silvestrovský program, který se bude konat 31. prosince od 13.00 hod. ukončí letošní sezónu. Do programu se dostane několik zajímavých tradic tichomořských ostrovů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatohubertské slavnosti se budou konat na zámku Loučeň již tento víkend