Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Svatební šaty roku 2010: Inspirujte se krásou vítězných modelů

Linda Zikmundová

Linda Zikmundová

23. 4. 2010

Svatební šaty roku Všichni, kteří hledají inspiraci pro vlastní vstup do manželství nebo se jen chtějí potěšit krásou svatebních modelů, si dali včera večer sraz v TOP HOTELU Praha a zvolili Svatební šaty roku. Nechte se i vy okouzlit v naší galerii a pokud vás zajímá, který model zvítězil, čtěte dál.

Nancy Johanides v jednom ze soutěžních modelů, foto: Vojta Herout

Nancy Johanides v jednom ze soutěžních modelů, foto: Vojta Herout

Večer zahájil poněkud netradičně největší elegán a gentleman třicátých let, Oldřich Nový. Pochopitelně pouze z filmového plátna a s aktuálním dabingem, o který se postaral moderátor večera Vladimír Hron. Ten se ostatně hlasu slavného idolu nevzdal a celý večer se stylizoval do postavy Kristiána. Tuto roli opustil pouze na moment, aby zapěl jednu ze svých tradičních coververzí klasiky.

Volba moderátora byla z hlediska pořadatele akce sázkou na jistotu. Hron nezklamal, bohužel je stále stejný, narozdíl od prapodivně měňavého obleku, i přesto ale některé jeho pečlivě nacvičené vtipy dokázaly publikum pobavit. Naštěstí ale nebyl jediným účinkujícím tohoto večera. O hudební vložky se postarali vynikající Jiří Korn a 4TET a roztančená Dara Rolins.

Jiří Korn a 4TET, foto: Vojta Herout

Jiří Korn a 4TET, foto: Vojta Herout

Ale zpátky k módě. Právo první přehlídky měla loňská vítězka soutěže Tereza Šnajdrová. Předvedla kolekci inspirovanou dle slov moderátora křídly motýlů. Modely byly ručně malované, ze splývavých materiálů, převažovala modrá, zelená a žlutá barva. Netradičním doplňkem se modelkám staly značkové brýle.

Pak už nastalo to, kvůli čemu jsme se všichni sešli. Přehlídka dvaceti šesti soutěžních modelů. Jak můžete posoudit v naší galerii, dominovala klasická bílá barva a nadýchané sukně doplněné korzetovými vršky. Objevilo se ale také několik netradičních modelů, například šaty doplněné pleteninami, dva návrháři využili klasické kombinace černé a bílé. Okouzlující smetanovo-běžový model, který bohužel nepostoupil, předvedla tanečnice Libuška Vojtková a jedny z předváděných šatů dokonce svítily.

Libuška Vojtková a budoucí nevěsty, foto: Vojta Herout

Libuška Vojtková a budoucí nevěsty, foto: Vojta Herout

Ze všech modelů zvolila odborná porota v čele s Michaelou Dolinovou TOP 5. Tato pětice byla následně podrobena zkoumavým pohledům tzv. glosátorů, kteří nakonec svými hlasy rozhodli o vítězi soutěže. V této sekundární porotě zasedla Gábina Partyšová, Petr Martiňák a Jan Čenský.

Porota (zleva Martiňák, Gábina Partyšová, Jan Čenský) a moderátor večera Vladimír Hron

Porota (zleva Petr Martiňák, Gábina Partyšová, Jan Čenský) a moderátor večera Vladimír Hron, foto: Vojta Herout

Konečnou vítězkou se stala Tereza Sabáčková, jejíž model získal zároveň i Cenu publika. V rámci večera byla udělena ještě cena Designer’s Award, jejíhož vítěze zvolili návrháři mezi sebou. Toto ocenění získal tandem Hana Moravcová a Petr Kalouda, jejichž netradičně vybarvený model s načechranou, vpředu kratší sukní a korzetem se do finálové TOP 5 neprobojoval.

Vítězné modely, foto: Vojta Herout

Vítězné modely, foto: Vojta Herout

Ve svatebních šatech se předvedla celá řada modelek, například Miss ČR Kateřina Konvalinka Průšová, Jana Doležalová, Česká Miss Kateřina Smejkalová, playmate Gabriela Dvořáková, tanečnice Libuška Vojtková nebo herečka Iva Pazderková a řada dalších. Součástí večera byla také retro přehlídka svatebních šatů z prvních desetiletí minulého století, které zapůjčila sběratelka Vlaďka Dobiášová.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatební šaty roku 2010: Inspirujte se krásou vítězných modelů