Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Svatba prince Williama bude jednou z nejsledovanějších televizních událostí na světě

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

21. 3. 2011

Datum svatby prince Williama se blíží. Spoustě lidí je také známo, koho si bude brát i kde se obřad uskuteční. Málokdo však už ví, že se živý přenos svatby bude vysílat téměř po celém světě, a dost možná se stane nejsledovanější televizní událostí v historii!

FOTO: Kate Middleton a princ William

Kate Middleton a princ William, Zdroj: youtube.com

Když 16. listopadu loňského roku princ William oznámil své zasnoubení s Kate Middleton, v Anglii se rozpoutalo malé šílenství. Když bylo o týden později určeno i datum sňatku – 29. dubna 2011 – nabrala mánie ohledně královské svatby na obrátkách. Lidé z celého světa si začali na tento termín bookovat letenky a obvolávat hotely, jen aby mohli být na této události přítomni.

Na oznámení svatby reagovali například i různí vydavatelé či výrobci anglických suvenýrů. V současnosti se na vás tak v Anglii zamilovaný pár usmívá z obálek časopisů a knih, stejně jako z vlaječek, hrnků a triček v obchodech se suvenýry. Ano, Spojené království chystanou svatbou doslova žije.

FOTO: Suvenyry s motivem prince Williama a Kate Middleton

Jen zlomek suvenýrů s motivem budoucích manželů, Foto: Kristýna Motlová, Topzine.cz

Ne každý má ale samozřejmě možnost se na místo konání dostat (a upřímně – ono tam toho k vidění asi ani moc nebude), ale i na takové lidi královská rodina myslí. Průběh obřadu se tak bude živě vysílat v mnoha zemích po celém světě. A mluví se o tom, že se svatba stane jednou z historicky nejsledovanějších televizních událostí, ne-li tou úplně nej.

Očekává se sledovanost kolem 2,5 miliardy diváků. Podobný počet lidí sledovalo například i pohřeb krále popu Michaela Jacksona nebo svatbu právě Williamových rodičů – prince Charlese a princezny Diany.

Na motivy příběhu budoucích manželů se navíc chystá i film s přiznačným názvem William & Kate. Bude prý vyprávět o lásce druhého následovníka trůnu britské monarchie a budoucí princezny od jejich seznámení před devíti lety až po zmiňovaný královský obřad. Opomenuty samozřejmě nebudou ani nejrůznější komplikace, které pár v průběhu let doprovázely. Příkladem za všechny je  tlak vyvíjený na Kate Middleton vzhledem k jejímu nešlechtickému původu či obrovská mediální pozornost ohledně chystané svatby.

Ústřední dvojici ztvární ve filmu u nás téměř neznámí herci Nico Evers-Swindell a Camilla Luddington. V roli Williamova otce, prince Charlese, se už objeví známější jméno, a to Ben Cross (Star Trek). Premiéra by se měla uskutečnit 18. dubna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatba prince Williama bude jednou z nejsledovanějších televizních událostí na světě