Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Švandovo divadlo prožije Báječné léto s Vieweghem

Redakce

Redakce

8. 4. 2011

Foto: Herečka Petra HřebíčkováSpolečnost IN FILM a Švandovo divadlo přišly s nápadem divadelní přehlídky nazvané Báječné léto s Michalem Vieweghem. V rámci tohoto projektu se na jevišti poprvé objeví divadelní adaptace dvou Vieweghových bestsellerů: Románu pro ženy a Biomanželky.

Foto: Herečka Petra Hřebíčková

Biomanželku si podle Michala Viewegha zahraje Petra Hřebíčková, Zdroj: Švandovo divadlo

Sál Švandova divadla toto léto nezůstane prázdný. Na 20. června je zde naplánovaná premiéra první inscenace Románu pro ženy režírovaná ředitelem divadla Danielem Hrbkem, ve které si zahraje Markéta Stehlíková, Jiří Langmajer, Ljuba Krbová či Barbora Poláková.

Viewegh poprvé na jevišti

O několik dní později, 30. června, se chystá premiéra Biomanželky, zatím poslední Vieweghovy knihy. V Biomanželce se v hlavních rolích představí Filip Čapka, Kristýna Frejová a Petra Hřebíčková. Hru režíruje umělecký šéf divadla Dodo Gombár, který je zároveň autorem obou divadelních adaptací. „Dramatizovat Vieweghovy romány není úplně jednoduchý a samozřejmý počin. Autor s tak jasným rukopisem a postojem klade stále nové otázky a překážky, které se vynořují až v průběhu samotné práce,“ říká Dodo Gombár

Jak Román pro ženy, tak Biomanželka budou uváděny po celé léto, celkem bude odehráno asi 60 představení. Vzhledem k tomu, že se nejedná o běžný repertoár Švandova divadla, přijde cena vstupenky na 490 korun. Vstupenky je možno rezervovat na stránkách divadla už nyní.

„Děkuji za zjištění, že mé knížky někoho inspirují k tomu, aby se z nich udělalo divadlo. Nepokládám se za dramatika, napsal jsem jen jednu divadelní hru (a už je to pár let zpátky). Oproti knížkám divadlo má jednu podstatnou výhodu, mohu přímo pozorovat reakce diváků! Na to se těším velmi.“ Michal Viewegh.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Švandovo divadlo prožije Báječné léto s Vieweghem