Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Susan Boyleová: Životní příběh s pohádkovým koncem?

Klára Manfrinová

Klára Manfrinová

26. 3. 2010

Susan_BoyleStačily jí sotva tři minuty, aby se zapsala do paměti několika tisíc diváků. Její zpěv vzal nejednomu dech a z neznámé, nesmělé ženy se během krátké chvilky stala hvězda. Zdá se vám příběh moc pohádkový? Tak to čtěte dále. Susan to zase tak lehké, jak to vypadá, neměla.

Zdroj: susanboylemusic.com

Susan Boyleová, Zdroj: susanboylemusic.com

Jedno rozhodnutí může kompletně změnit život. Toto zakusila i Susan Boyleová. Sesbírala všechnu odvahu, co měla, podala přihlášku do britské talentové soutěže Britain’s Got Talent a roztočila tak kolotoč událostí.

Tato nábožensky založená žena bude mít v paměti uchované datum 21. leden 2009 nejspíš navždy. Právě ten den se zúčastnila konkurzu televizní soutěže Britain’s Got Talent a tohle byl klíčový okamžik pro celou její doposud trvající kariéru. Porotu jakoby omámila svým zpěvem a ti ji konkurzem poslali dále.

Z kostela k nejrychleji prodávané desce

Susan to ale neměla v soutěži lehké. Velkou roli sehrály předsudky. Susanin vzhled a názory, že chce být profesionální zpěvačkou, byly pro některé moc silné kafe. Ovšem poté, co tato osmačtyřicetiletá žena dozpívala písničku I Dreamed A Dream z muzikálu Bídníci, lidé vstávali a Susan sklízela ovace, o kterých se ji snad ani nesnilo. Na YouTube si její výstup přehrálo více než 300 miliónů diváků. Novináři, diváci, ale nejen oni, ihned začali zpytovat své svědomí, že Susan soudili podle toho, jak vypadá.

Zdroj: Myspace.com

Do té doby zpívala pouze v kostelním sboru a vokálních souborech, jako by se ukrývala v davu. Možná se není čemu divit, Susan byla vždy velmi plachá. Ve škole byla často objetí šikany. A to jednak kvůli svému vzhledu, ale také kvůli svým špatným studijním výsledkům. Místo snahy o prosazení se v hudbě, kterou tolik miluje, se starala o svou nemocnou matku. Ta zemřela v roce 2007 a přihláška do britské talentové soutěže byla pro Susan prvním pokusem po několika letech začít něco dělat se svým talentem.

Úryvek z recenze Petry Duhajské: „Susan Boyle vrací naději těm hudebním fanouškům, kteří by stále ještě rádi věřili, že zpěv je to hlavní. Je jí skoro padesát a modelka ani tanečnice by z ní opravdu nebyla.“

Celou recenzi desky Susan Boyle si přečtěte zde.

Jak už je čtenářům známo, podařilo se. Susan rozjela slibnou kariéru. V červenci roku 2009 absolvovala první zkušební nahrávky ve studiu a pod dohledem producenta Steve Maca se pustili do tvorby Susaniného prvního alba. Důležitý byl výběr repertoárů, abych se britská zpěvačka mohla s písněmi ztotožnit a procítit je. Už v listopadu téhož roku vyšlo očekávané debutové album pod názvem I Dreamed A Dream (přečtěte si recenzi zde), kde samozřejmě nechybí slavný hit z Bídníků.

Deska se stala nejrychleji prodávaným albem všech dob. Během sedmi dnů bylo abum již ve dvou miliónech domácností v celém světě. Deska také okupovala dlouhou dobou první místa v hitparádách ve Velké Británií, Irsku a Austrálii. Susan byla od té doby k vidění v televizních stanicích celého světa a na nezájem novinářů si rozhodně nemůže stěžovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Susan Boyleová: Životní příběh s pohádkovým koncem?