Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Support Lesbiens si vybrali nového bubeníka z 80 kandidátů!

Martin Peška

Martin Peška

9. 4. 2009

Jak náš magazín již informoval, kapela Support Lesbiens po odchodu bubeníka Svatopluka Čecha hledala nového člena na inzerát. Nyní je jejich sestava opět kompletní. Za bicí má usednout osmadvacetiletý Zbyněk Raušer.

„Z původně plánovaného jednoho dne se pro velký zájem konkurz nakonec prodloužil na tři dny, během kterých si se Supporty zahrálo na osmdesát bubeníků, včetně tří dívek,“ uvedl management kapely.

Nový bubeník na sebe prozradil, že své nynější spoluhráče poslouchá již léta, a že se mu jejich hudba vždy líbila. Kvůli hraní se Support Lesbiens musel ale opustit své dosavadní působiště. To bylo místo za bicími v brněnské partičce Animé, o které jsme čistě náhodou na Topzine.cz informovali začátkem března. Původní kapela podle slov Zbyňka Raušera jeho přestup umožnila, ačkoliv začátkem roku vydala nové eponymní album.

„Byli jsme velmi mile překvapeni už samotným zjištěním, kolik je v Čechách opravdu dobrých bubeníků a všem, kteří se konkurzu zúčastnili, bychom chtěli poděkovat,“ uvedl Hynek Toman a dodal: „Zbyněk je výborný muzikant a veliký sympaťák, který se fanoušků bude určitě líbit.“

První vystoupení kompletní skupiny si fanoušci budou moci užít už 1. května na znojemském majálesu a následně na množství dalších koncertů a letních festivalů. Na podzim kapela plánuje klubové turné.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Support Lesbiens si vybrali nového bubeníka z 80 kandidátů!