Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Support Lesbiens mají novou sestavu. Na pódia se vrátí koncem května

Redakce

Redakce

15. 3. 2013

Poslední člen z původní sestavy Support Lesbiens, kytarista Hynek Toman, nenechal fanoušky dlouho čekat a dal dohromady novou kapelu. V nové sestavě Supportů se představí zpěvák z Post-it a bubeník a baskytarista z Clou.

Support Lesbiens Zdroj: Vis-á-Vis Production Foto: Petr Kurečka

Support Lesbiens Zdroj: Vis-á-Vis Production Foto: Petr Kurečka

„Řada lidí očekávala, že se pro záchranu kapely pokusím sestavit nějaký all-star team. Ale proč? Nejde přeci o hvězdná jména, ale o lidi jako takové a o chemii mezi nimi. Proto jsem se rozhlížel po muzikantech mezi kamarády,“ vysvětluje Hynek Toman.

Toman má naštěstí za kamarády samé výborné hudebníky. Na příštím koncertu Support Lesbiens bude před mikrofonem stát bývalý zpěvák Post-it Czenda Urbánek, paličky uchopí člen Clou Radek Tomášek a do baskytarových strun hrábne další ze sestavy Clou Filip Fendrych.

Veselý bubeník

„S klukama z Post-it jsme po delším váhání dospěli k zásadnímu rozhodnutí – dát si na dobu neurčitou pauzu. Vnitřně už jsem byl smířený s tím, že dám muzice definitivní sbohem. Někdo tam nahoře si to ale asi nepřál a ozval se mi Hynek s nabídkou zpívat v Supportech. Když mi řekl svou představu o budoucnosti kapely, nešlo říci ne,“ komentuje své nové angažmá zpěvák Urbánek.

Post-it se na čas odmlčeli, ale bát se naopak nemusí fanoušci Clou. Radek Tomášek a i Filip Fendrych budou nadále, krom působení v nových Supportech, hrát se svou současnou kapelou. „Hynek mi volal, že hledá někoho, kdo hraje hodně nahlas na bubny a je s ním sranda… Tak jsem mu řekl, že volá správně,“ říká s úsměvem Radek Tomášek.

Jak to novým Support Lesbiens ladí, fanoušci naživo zjistí už 25. května ve Velkém Meziříčí na charitativní akci Muzikanti dětem.  Na playlistu kapely nadále zůstanou staré hity, které už v dubnu doplní nový singl. Po festivalové sezóně kapela slibuje, že se pustí do nového alba a k němu uspořádá tři koncertní křty v Brně, Ostravě a Praze. Pražský křest už je v tuto chvíli potvrzen na 4. prosince do Paláce Akropolis.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Support Lesbiens mají novou sestavu. Na pódia se vrátí koncem května