Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Support Lesbiens končí. Místo nich nastupují Portless v podobné sestavě

Standa Kafka

Standa Kafka

23. 12. 2012

Support Lesbiens v současné podobě hlásí konec. Za rozpadem stojí zřejmě spory mezi hlavními tvářemi Supportů, zpěvákem Kryštofem Michalem a Hynkem Tomanem. Michal společně se čtyřmi zbývajícími členy zakládají nový projekt pod názvem Portless.

FOTO: Support Lesbiens

Support Lesbiens Zdroj: supportlesbiens.cz

Spory v kapele se údajně táhly několik let a vše tedy nyní vyvrcholilo rozpadem Support Lesbiens. Kryštof Michal sám vydal následující tiskové prohlášení: „Je mi to velice líto, ale kapela Support Lesbiens tak, jak ji znáte, končí! Poslední koncerty kapely se uskuteční v rámci právě probíhajícího turné v lednu až březnu roku 2013.“

Zpěvák ve zprávě pokračuje: „Po dvaceti letech jsem se rozhodl ze Support Lesbiens odejít. Stejně učinili i tři ze čtyř zbývajících členů, René Rypar (kytara), Zbyněk Raušer (bicí) a Jan Daliba (basa). Společně jsme se rozhodli založit kapelu novou.“

Michal údajně Tomanovi plánovaný odchod z kapely oznámil už před začátkem současného Komorního turné, ale ještě nevěděl, zda se bude muzice dále věnovat, nebo si dá na chvíli pauzu.

Toman nechal před třemi roky přepsat název kapely Support Lesbiens pouze na své jméno, což se prý ostatním členům a zejména Michalovi příliš nezamlouvalo.

Mix starého s novým

Název nového uskupení Portless je zřejmě odvozen z prostřední části původního názvu. Portless se také netají tím, že budou hrát i současný repertoár Supportů.

Už nyní ale mají údajně rozpracované nové písně, z nichž některé by se prý měly objevit v zatím nespecifikovaném novém českém filmu. V následujícím roce už se chtějí Portless prezentovat na oblíbených letních festivalech.

Skupina Support Lesbiens tímto ale nezaniká. Jediný zbývající člen Hynek Toman se nyní snaží najít nové kolegy, kteří by dodali nový svěží vítr a nenechali slavné jméno upadnout v zapomnění. „Třeba, jak se říká, bude nakonec všechno zlé pro něco dobré… Uvidíme,“ zakončil Toman.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Support Lesbiens končí. Místo nich nastupují Portless v podobné sestavě