Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Support Lesbiens a jejich životní soft kolekce

Michaela Hellerová

Michaela Hellerová

16. 11. 2009

suport_lesbiens2_01Supporti vždy vyplňovali elektrickou mezeru v naší hudební scéně. Ale podobných songů už nazpívali hodně. Měli by se věnovat jinému stylu a ne stále oprašovat electric drums spolu s podobnými efekty.

Kryštof Michal, Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Kryštof Michal, Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Jejich Soft Collection obsahuje to nejlepší, co za svou patnáctiletou kariéru nazpívali. Zní tu hity jako Cliché, Please look at me, World of prose, So deep in nebo ústřední melodie z Máje jmenující se stejně. Kryštof Michal si dovolil i odbočku ze své stále stejné linie a zaimprovizoval na singl Beatles, který zpíval Karel Gott a hudbu složil Karel Svoboda. Jeho hlas zpívající Ringo, George, Paul, John většinu z nás pobaví.

Skoro všechny jejich písničky si jsou podobné. Hlas Kryštofa Michala doprovázejí elektrické kytary, akustické doprovody nebo dost nadupaný basový podkres. Výjimečně se objeví tvrdší rocková hitovka. Více sluší Supporťákům romantické ploužáky, které chytnou posluchače za srdce a snějí spolu s Kryštofem Michalem o nekonečný láskách.

Obal CD na mě působí tak lehce jako pírko na přední straně. Název skvěle vystihuje celý obsah desky. Supporti se přeci jen hodí na lehké romantické písničky, než na tvrdé rockovky, proto bych vyloučila jen asi dva songy a Soft collection by se tím potvrdila.

Support Lesbiens – Soft Collection

Vydáno: Universal Music, s.r.o.

Celkový čas: 48: 46

Skladby: Telephone, Cliché, We’ll see, Happy Again, Scholasticus, September Rain, Twice Shy, To Stand a Bitter Problem, Please Look at Me, World of Prose, So Deep in, I am the Garden

Vydalo: Universal Music

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Support Lesbiens a jejich životní soft kolekce